[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۹
  • دوره جدید

مرگ ۳ هم‌استانی مبتلا به کرونا در یک روز ، روزنامه شیراز نوین


مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس را از ابتدای شیوع تا روز سه‌شنبه، پانزدهم شهریور ۱۴۰۱ اعلام کرد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، ابوذر پاریزی گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دومیلیون و ۲۲۶هزار و ۹۱۸ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۵۷هزار و ۴۳۶ بیمار مثبت شناسایی شده است. وی افزود: از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک‌میلیون و ۸۰۷هزار و ۴۸۴ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۱هزار و ۴۱۶ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۱۹هزار و ۴۳۴ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۶هزار و بیست بیمار مثبت شناسایی شده است.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با بستری ۶۴ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۳۳۴ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۴۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
پاریزی خاطرنشان کرد: متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۳ مورد جدید فوتی کووید ۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت‌هزار و ۱۲۹ نفر رسید. همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۴۸هزار و ۶۸ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته‌اند که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند. در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت‌میلیون و ۲۶۷هزار و ۷۵۶ دوز رسیده که از این تعداد سه‌میلیون و ۴۳۲هزار و ۵۳۰ دوز نوبت اول، سه‌میلیون و ۱۳۹هزار و ۱۶ دوز نوبت دوم، یک‌میلیون و ۵۷۲هزار و ۷۹ دوز نوبت سوم و ۱۲۵هزار و ۱۳۱ دوز یادآور واکسن بوده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی