[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۱
  • دوره جدید

خطوط هوایی زمین‌گیر شدند، روزنامه شیراز نوین

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: به دلیل زمین‌گیر شدن تعداد زیادی از هواپیماها به دنبال تحریم‌ها، در خیلی از مقاصد اصلاً بلیتی وجود ندارد و مردم برای تهیه بلیت هواپیما بعضاً به بازارهای سیاه مراجعه می‌کنند.
به گزارش شیرازنوین به نقل از ایسنا، علیرضا پاک فطرت درباره وضعیت قیمت بلیت هواپیما و تأخیرهای متعدد پروازها، بیان کرد: در هر حوزه ای که بین عرضه و تقاضا هماهنگی و تعادل وجود نداشته باشد، بخشی که کالای خود را عرضه می‌کند، هر طور که می‌خواهد قیمت گذاری انجام می‌دهد. درمورد بلیت هواپیما نیز امروز این اتفاق در حال رخ دادن است.
وی در ادامه اظهار کرد: متأسفانه به دلیل تحریم‌ها تعداد هواپیماهای زمین‌گیر شده روز به روز در حال بیشتر شدن است و جایگزینی برای هواپیماهای زمین‌گیر شده نیز وجود ندارد؛ به همین دلیل است که اصلاً برای خیلی از مقاصد بلیت گیر مسافران نمی‌آید.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: عده ای هستند که حاضرند حتی دو برابر قیمت موجود پول پرداخت کنند، اما بلیتی وجود ندارد که آنها بتوانند آن را خریداری کنند. در خیلی از مسیرهای داخلی بلیت‌های پروازی وجود ندارد. از نظر بنده ما باید هواپیما خریداری کنیم یا از ظرفیت کشورهای دیگر که شرکت‌های هواپیمایی آنها می‌توانند در مسیر داخلی ما پرواز انجام دهند، 
استفاده کنیم.
این عضو کمیسیون عمران در ادامه تأکید کرد: مادامی که هواپیما نداشته باشیم و بلیت فروشی به بازار سیاه کشیده شود، نمی‌توان مدیریتی روی قیمت‌ها داشت، دولت هم نمی‌تواند در این حوزه نظارتی داشته باشد. بازرگان، تاجر، دانشجو، استاد یا مریضی که برای سفر از یک شهر به شهر دیگر به بلیت هواپیما نیاز دارد، مجبور است که با هر نرخی بلیت هواپیما را تهیه کند.
پاک فطرت افزود: چه کسی را می‌توانیم متهم کنیم؟ مقصر تحریم‌ها هستند. از سوی دیگر خودمان نیز مقصر هستیم که به‌خوبی در زمینه تکنولوژی‌های صنعت هواپیمایی پیشرفت نکرده‌ایم. باید بعد از گذشت ۴۲ سال از عمر انقلاب خودمان می‌توانستیم هواپیما بسازیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی