[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

قفل شهر را باز کنید ، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی‌فقیه در فارس با تأکید بر این نکته که تا فضای عمومی شهر آرام نباشد، نمی‌توان کارهای بزرگ در آن انجام داد، گفت: بهترین راه تأمین منافع مردم و شهر، هماهنگی، همفکری و همیاری همه جریان‌هاست.
به گزارش شیرازنوین به نقل از ایسنا، آیت الله لطف‌الله دژکام در دیدار با شهردار منتخب شورای شهر شیراز بیان کرد: پذیرفتن مسئولیت به ویژه در این وضعیت خاص جهانی، ملی و استانی، جز دغدغه خدمت هیچ انگیزه دیگری نمی‌تواند 
داشته باشد.
به نقل از دفتر نماینده ولی فقیه در فارس، آیت‌الله دژکام ادامه داد: خدمت مسلماً یک عبادت بزرگ است و اگر کسی موفق به خدمت شود، هم در چشم مردم هم در پیشگاه خدا یک مقام و درجه‌ای پیدا می‌کند که گاهی ارزش دارد که انسان سختی‌های این فضا را به خود هموار کند.
امام جمعه شیراز خطاب به محمدحسن اسدی، شهردار منتخب شورای شیراز گفت: بنده نسبت به توانایی‌های شما آشنایی دارم و در جریان توانمندی‌ها و آشنایی شما با کار مجموعه هستم و این خود می‌تواند زمینه توفیق باشد؛ اما بالاخره شیراز فضای خاصی دارد و در خصوص توفیق خدمت در این فضا، انسان باید دقت بیشتری کند و کار سخت‌تر است.
آیت‌الله دژکام خاطرنشان کرد: تا فضای عمومی شهر آرام نباشد، نمی‌توان کارهای بزرگ در آن انجام داد و آرامش با جناح‌بندی و تقابل مسلماً جور درنمی‌آید.
او تصریح کرد: اگر فضای شهر اطمینان کرد به یک نفر که غرضی ندارد و می‌خواهد برای بهبود وضع شهروندان این کلان شهر بزرگ تلاش کند، بقیه موارد آسان می‌شود.
نماینده ولی‌فقیه در فارس ادامه داد: نگاه همه به این است که دکتر اسدی چه می‌کند؟ از فردا وارد بحث و جدل با کسانی که در جناح‌های دیگر هستند، می‌شود؟ یا بر خدمت و بهبود وضعیت شهر و ایجاد آرامش تمرکز می‌کند؟
آیت‌الله دژکام مجدداً خطاب به شهردار منتخب شیراز با بیان اینکه شما جلسه‌ای برای جلب سرمایه‌گذاری در شیراز برگزار کردید که خوب و مفید بود، گفت: بنده به یاد دارم خیلی از کشمکش‌هایی که در شهر بوده، با همین نوع نگاه رو به بهبود رفته و تا وقتی این نگاه نیاید، شهر قفل می‌شود و بهترین راه، هماهنگی، همفکری و همیاری همه جریان‌هاست برای اینکه منافع مردم و شهر تأمین شود.
او اظهار کرد: درمورد برنامه ۵ساله کاری را دوستان شورای شهر و شهرداری دنبال می‌کردند که اتفاق خوبی است و رهبر معظم انقلاب هم در دیدار با هیئت دولت فرمودند که باید برنامه داشته باشید و برنامه مهم است، ولی برنامه‌ای که قابل‌اجرا و واقعیت‌گرا باشد.
امام جمعه شیراز اضافه کرد: در چند سال گذشته بحث شهر خدامحور و شهر دینی در شیراز که سومین حرم اهل بیت(ع) است، مطرح بوده و اگرچه با اینگونه افق‌های متعالی خیلی فاصله داریم، اما در عین حال شیراز با ظرفیت‌هایی که دارد، باید به این سمت برود.
آیت‌الله دژکام گفت: در برنامه ۵ساله شهرداری، قسمتی که مربوط به مسائل فرهنگی است با آنچه که نگاه انقلاب اسلامی به مقوله فرهنگ بوده، فاصله دارد و گویا تعمدی بوده و گرچه برای اصلاح این روند تلاش‌های خوبی انجام شده، اما شهردار منتخب نیز باید به این مسئله دقت کند.
او تأکید کرد: اگر مردم حس امیدی پیدا کنند و آرامش ایجاد شود، کارها بهتر پیش خواهند رفت و به نتایج مطلوبی خواهیم رسید؛ همانطور که رهبری در سخنرانی خود به دولت فرمودند که یک امید ایجاد کردید. در رابطه با شورا و شهرداری نیز توقع همین است که یک حس امید ایجاد شود که شهر رونق دارد و به آینده خوبی می‌رود و کار راه می‌افتد. نماینده ولی‌فقیه در فارس با بیان اینکه بخش‌هایی از شهر که در چشم گردشگر است باید از لحاظ زیبایی و جذابیت در حد مطلوب باشد که وقتی گردشگر می‌آید حس کند با یک شهر تمیز، زیبا و ویژه روبه‌روست، گفت: متأسفانه در این قسمت‌ها گاهی کم دقتی شده و مسیرهای گردشگری که تعریف شده باید دائم مراقبت شود؛ خصوصاً با این اسم و رسمی که شیراز دارد. دژکام ادامه داد: بحث محرومیت‌زدایی کار خوبی است، اما اینکه چه می‌خواهیم انجام دهیم و چگونه کار کنیم مهم است. در بحث مهاجرت‌پذیری و... باید خیلی ابعاد قضایا بررسی شود و اینکه هرکدام از اینها تأثیرش بر اقتصاد و درآمد شهر چگونه است، باید مدنظر قرار گیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی