[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۹
  • دوره جدید

تغییرات رخ داده در بدن بعد از خوردن تن ماهی، روزنامه شیراز نوین

تن ماهی غذایی است که افراد با هر ذائقه غذایی طرفدارش هستند و اما بسیاری از افراد از تأثیرات و تغییرات بدن بعد از خوردن تن ماهی بی‌خبر هستند.
به گزارش نمناک، تن ماهی غذایی پرطرفدار است و انواع مختلف آن در دسترس می‌باشد؛ اما آیا تا به حال به ‌این فکر کرده‌اید که تن ماهی چه تأثیراتی روی بدن‌تان دارد؟ اگر شما هم عاشق ‌این غذای خوشمزه هستید، حتماً‌ این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک را تا انتها مطالعه کنید.
افزایش سطح پروتئین
اضافه کردن پروتئین به رژیم غذایی کاری فوق العاده ارزشمند است که از طریق مصرف تن ماهی هم ‌این اتفاق خواهد افتاد. تن ماهی حدود 46 گرم پروتئین دارد که مقدار زیادی محسوب می‌شود.
افزایش سلامت چشم و مغز
اسید چرب امگا 3 در تن ماهی باعث تقویت مغز و عملکرد چشم می‌شود. می‌توانید برای رساندن‌ این اسید به بدن‌تان یک عدد ساندویچ تن ماهی بخورید تا به اندازه کافی التهابات را کاهش دهید و علائمی‌ مانند خشکی چشم را هم برطرف کنید.
کمک به افزایش وزن
خیلی از افرادی که لاغر هستند؛ می‌توانند تن ماهی را همراه با روغن آن استفاده کنند که باعث افزایش وزن می‌شود‌. یک عدد تن ماهی کالری و چربی بالایی دارد و به چاق شدن کمک می‌کند؛ البته قطعاً برای افرادی که چاق هستند، ‌این ویژگی مزیت محسوب نمی‌شود.
احساس نفخ
تن ماهی سرشار از سدیم است که باعث نفخ و ورم خواهد شد؛ بنابراین باید مراقب باشید که در مصرف آن زیاده روی نکنید و حتماً در کنار تن از مایعات هم استفاده کنید.
احتمال ابتلا به مسمومیت جیوه
تن ماهی کنسروی جیوه کم‌تری نسبت به تن ماهی تازه دارد و از طرفی خیلی از افراد به طور منظم و به دفعات زیاد از آن استفاده می‌کنند. باید دقت کنید که اگر در مصرف تن ماهی زیاده‌روی کنید، احتمال ابتلا به مسمومیت در شما افزایش پیدا می‌کند؛ پس باید مراقب باشید. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی