[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

اشتباهاتی که ماهی تابه و دیگر ظروف تفلون را از بین می‌برد ، روزنامه شیراز نوین

اگر شما هم از ظروف تفلون برای آشپزی استفاده می‌کنید برای سالم ماندن آن‌ها برای سالیان طولانی هرگز این اشتباهات را که باعث سریع خراب شدن تفلون می‌شود انجام ندهید.
به گزارش نمناک، پخت و پز با ظروف نچسب به شما این امکان را می‌دهد که از روغن کمتری برای پختن غذا استفاده کنید و شست‌وشو بعد از پخت و پز را کمی ‌آسان‌تر می‌کند. با این حال، تنها در صورتی می‌توانید از مزایای ظروف نچسب بهره‌مند شوید که به درستی از آن استفاده و مراقبت کنید. استفاده، نگهداری و تمیز کردن نامناسب می‌تواند به پوشش نچسب آسیب برساند و این ظروف را در عملکرد اصلی خود دچار مشکل کند. متأسفانه، بسیاری از آشپزهای خانگی این واقعیت را نمی‌دانند که برخی از روش‌ها می‌تواند یک تابه نچسب را خراب کند. در این بخش از نمناک برخی از رایج‌ترین اشتباهاتی که باعث آسیب به ظروف نچسب می‌شوند را بیان می‌کنیم.
استفاده از کفگیر فلزی
یکی از مواردی که موجب آسیب به ظروف تفلون می‌شود استفاده از کفگیر و ملاقه فلزی است، حتی اگر فروشنده به شما گفت مشکلی نیست، هرگز از آن‌ها استفاده نکنید. قاشق‌های سیلیکونی و چوبی مناسب ظروف تفلون هستند و هیچ پوشش نچسبی را خراش نمی‌دهند.
شستن ظروف قبل از اینکه به طور کامل خنک شوند
وقتی تابه یا هر ظرف داغ دیگری به طور ناگهانی داخل سینک پر از آب یا زیر شیر آب جاری قرار می‌گیرد، پوشش نچسب آن می‌تواند جدا شود. اگر آب خیلی داغ باشد مانند شوک حرارتی عمل می‌کند در عوض، قبل از شستن یا خیساندن، اجازه دهید ظروف به طور طبیعی خنک شوند.
استفاده از ظروف نچسب برای نگهداری مواد غذایی
گذاشتن غذا برای مدت طولانی داخل ظروف نچسب باعث ایجاد موادی آسیب‌زا روی پوشش نچسب آن‌ها می‌شود به ویژه اگر غذا اسیدی باشد، پس همیشه باقی‌مانده غذا را به ظروف نگهداری مواد غذایی منتقل کنید.
استفاده از حرارت بالا هنگام پخت و پز
ظروف نچسب برای پخت و پز با حرارت بالا طراحی نشده‌اند و هنگامی‌که به دمای بسیار بالا می‌رسد، پوشش‌های نچسب شروع به کنده شدن می‌کنند و این نه تنها عمر ظرف را کوتاه کرده بلکه می‌تواند اثرات منفی بر سلامتی داشته باشد چرا که پوشش نچسب شروع به سوختن می‌کند.
به محدودیت‌های حرارتی توصیه شده توسط سازندگان پایبند باشید، اکثر آن‌ها تحمل دمای حدود 500 درجه فارنهایت یا کمتر را دارند.
استفاده از اسپری‌های آشپزی
اسپری‌های آشپزی لایه نازکی از روغن روی ظروف ایجاد می‌کند که می‌تواند به سرعت بسوزد و به تابه بچسبد. این باقی‌مانده می‌تواند کار بیشتری ایجاد کند که جدا کردن آن را سخت‌تر می‌سازد و قابلیت نچسب بودن ظروف را از بین می‌برد.
اسپری‌ها همچنین می‌توانند حاوی افزودنی‌ها و مواد شیمیایی ناخواسته باشند، به همین دلیل از روغن‌های معمولی پخت و پز و سایر چربی‌هایی که مواد تشکیل دهنده آن‌ها را می‌شناسید استفاده کنید.
استفاده از ماشین ظرفشویی برای شست‌وشو
بسیاری از برندهای ظروف آشپزی وجود دارند که ظروف خود را به عنوان «قابل شست‌وشو داخل ماشین ظرفشویی» تبلیغ می‌کنند، اما اگر دستورالعمل‌های سازنده را به طور کامل بخوانید متوجه می‌شوید استفاده منظم از ماشین ظرفشویی خاصیت نچسب بودن این ظروف را از بین می‌برد.
مواد شوینده، تماس با ظروف دیگر و دماهای بالا همگی باعث آسیب به پوشش‌های نچسب می‌شوند. شستن ظروف نچسب با دست باعث افزایش طول عمر آن‌ها می‌شود.
گذاشتن ظروف نچسب داخل هم
چیدن قابلمه‌ها، تابه‌ها یا دیگر ظروف روی ظروف نچسب، راهی سریع برای آسیب رساندن به پوشش نچسب است.
اگر فضای کافی دارید، آویزان کردن ظروف آشپزی تفلون یک گزینه عالی برای نگهداری صحیح این ظروف است. در غیر این صورت، به سادگی یک حوله یا حتی یک تکه مقوا را بین وسایل و ظروف قرار دهید تا از آسیب احتمالی جلوگیری کنید.
استفاده از چاقو برای برش مواد داخل ظروف تفلون
استفاده از چاقو یا کاتر پیتزا به طور مستقیم داخل ظروف نچسب یک راه سریع برای ایجاد آسیب است که نه تنها باعث آسیب فوری به ظروف می‌شود بلکه تیغه هر چاقویی را که استفاده می‌کنید نیز به سرعت کند خواهد کرد.
در صورت لزوم، می‌توانید از یک کاردک چوبی یا سیلیکونی برای برش دادن مواد داخل ظروف استفاده کنید.
پیش گرم کردن طولانی ظروف
اگر به آشپزی با ظروف آهنی و استیل عادت دارید، احتمالاً عادت دارید ظروف خود را بدون روغن گرم کنید، اما وقتی صحبت از ظروف نچسب می‌شود رویکرد متفاوتی لازم است.
در دمای متوسط هم پوشش‌های نچسب می‌توانند آسیب ببینند و زمانی هم که چیزی داخل ظرف برای محافظت از آن وجود نداشته باشد بیشتر آسیب می‌بیند. بسته به چیزی که می‌پزید وقتی شروع به گرم کردن تدریجی ظروف خود می‌کنید مقدار کمی ‌روغن یا آب اضافه کنید.
استفاده از پاک کننده‌های ساینده
هرگز نباید از اسفنج‌های ساینده، برس‌های فلزی و پشم فولادی برای تمیز کردن استفاده کرد. آن‌ها به سرعت پوشش‌های نچسب را خراشیده و حتی از بین می‌برند. ویژگی ظروف نچسب این است که به راحتی تمیز می‌شوند. بیشتر اقلام باید با حوله نرم پاک شوند حتی بدترین کثیفی‌ها را می‌توان فقط با آب گرم، صابون و اسفنج نرم از بین برد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی