[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی فارس: حامیان ورزش فارس از معافیت‌های مالیاتی برخوردار می‌شوند، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی فارس اعلام کرد:‌ حامیان تیم‌های ورزشی می‌توانند هزینه‌های انجام شده در حمایت از ورزش استان را به عنوان کار خیر و یا عام المنفعه به اطلاع اداره امور مالیاتی برسانند تا بر اساس ماده ۱۷۲ قانون مالیات‌های مستقیم، از معافیت مالیاتی برخوردار شوند.
به گزارش روابط عمومی ‌و پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان فارس، بابک دایی سه‌شنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود:‌ ماده ۱۷۲ قانون مالیات‌های مستقیم دقیقاً مشخص کرده است که چه مواردی از معافیت مالیاتی برخوردار است.
وی افزود: اگر چیزی که اسپانسر انجام می‌دهد مطابق قانون نباشد، پذیرفته نخواهد شد لذا ماده ۱۷۲ صراحت کرده است کارهای خیر و عام المنفعه با لحاظ هزینه‌های قابل قبول می‌توانند از معافیت استفاده کنند. مدیرکل امور اقتصاد و دارایی فارس با اظهار اینکه باید هزینه‌ها را ممیز مالیاتی بررسی کند، بیان داشت:‌ پس از تطبیق توسط ممیز با ماده ۱۷۲ شاید برخی از هزینه‌ها شامل معافیت مالیاتی نشود زیرا قانون اجازه نداده است و موارد خاصی شامل معافیت می‌شود.
مناطق محروم ۱۰ سال معافیت دارد
دایی ادامه داد:‌ معافیت‌های مالیاتی و یا تخفیف‌ها در دیگر قوانین مالیاتی آمده است، از جمله ماده ۱۳۱ قانون مالیات‌های مستقیم، معافیت‌ها را مشخص کرده است؛ به عنوان مثال سرمایه‌گذاری در مناطق محروم ۱۰ سال معافیت دارد که می‌تواند شامل فعالیت ورزشی باشد؛ البته شیراز از این منظر که در زمره مناطق محروم نیست، شاید از معافیت‌ها برخوردار نشود.
وی اضافه کرد: در مجموع در حوزه ورزش در بند الف تبصره ۱۸ در راستای صنعت تولید محصولات ورزشی می‌توانند تسهیلات با نرخ ترجیحی و ارزان قیمت استفاده کنند و در حوزه مالیات، کل معافیت‌ها بر اساس موارد قانونی است و ماده ۱۳۱ این فرصت را داده است تا در مناطقی که امکان پذیر است استفاده کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی