[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۲
  • دوره جدید

چرا تمام بودجه‌ها به سمت چند رشته خاص می‌رود؟، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - گروه ورزش
در میان هیئت‌های ورزشی، هیئتی به نام هیئت ورزش‌های رزمی ‌وجود دارد که رشته‌های مختلفی را در بر می‌گیرد. یکی از این رشته‌ها، اسپورت کیک بوکسینگ است. اخیراً مسابقات کشوری این رشته برگزار شد و استان فارس موفق به کسب مقام سوم این رقابت‌ها شد.
رئیس کمیته اسپورت کیک بوکسینگ استان فارس در این خصوص گفت: این مسابقات، انتخابی جام ستارگان بود، یعنی در پایان، بهترین‌های کشور مشخص شدند. ما 16 فایتر به این مسابقات اعزام کرده بودیم که به لطف یزدان و بچه‌ها، چهار مدال طلا، پنج نقره، سه برنز و همچنین دو کمربند سوپرفایت یا کمربند طلایی نصیب بچه‌های ما شد. بهترین‌های این رقابت‌ها به مسابقات برون مرزی اعزام می‌شوند که امسال، آبان ماه در کشور روسیه برگزار خواهد شد. در این رقابت‌ها تیم‌های تهران و یزد اول و دوم شدند و فارس به رتبه سوم دست یافت. چون تعداد فایتر‌های ما کمتر بودند و متأسفانه مسافت زیادی هم در پیش داشتیم، خیلی از خانواده‌ها حاضر نبودند به خاطر شرایط کرونا این اعزام‌ها انجام شود.
ستاره شرفی در خصوص نحوه اعزام بازیکنان و چگونگی تأمین هزینه‌هایشان گفت: متأسفانه چون در کشور ما فقط به برخی رشته‌ها اهمیت می‌دهند، ورزش‌های رزمی ‌ما بسیار دچار مشکل شده‌اند. بچه‌ها باید با هزینه شخصی خود وارد مسابقات شوند و یا حتی در مسابقات برون مرزی حاضر شوند. من خواستار این هستم که فدراسیون، به ورزش‌های رزمی ‌بیشتر اهمیت بدهد و هیئت هم تلاش کند برای ما اسپانسر پیدا کند. می‌دانید که شرکت‌ها اگر از ورزش حمایت کنند، از مالیات معاف می‌شوند اما همچنان نه تنها در رشته اسپورت کیک بوکسینگ، بلکه در تمامی ‌رشته‌های رزمی ‌بدون اسپانسر هستیم. 
وی افزود: در مسابقات دی ماه سال گذشته، خود من اسپانسر بچه‌ها شدم و نزدیک به 100 میلیون تومان هزینه کردم، چون نمی‌توانستم ببینم بچه‌های شایسته ما فقط به دلیل مشکل مالی، فرصت حضور و درخشش در مسابقات را از دست بدهند. من فقط از رشته خودم دفاع نمی‌کنم، چون 50 رشته در کیک بوکسینگ فعالیت می‌کنند. خیلی از رشته‌ها و آدم‌ها ناشناخته هستند و اگر اسپانسر پیدا شود، همه آن‌ها رشد می‌کنند. هر رشته‌ای نسبت به علم و دانش مربیانش رشد می‌کند. جا دارد این را هم بگویم که ما چهارمین سبک رشد یافته در ایران هستیم و نفرات زیادی در کشور در این رشته فعالیت دارند. ما استعدادهای خیلی زیادی در کشور داریم که قطعاً با حمایت بیشتر، شکوفا خواهند شد.
شرفی در خصوص سوابق خود در این رشته گفت: من متولد 11 آبان 69 هستم و فعالیت ورزشی را از سال 76 شروع کردم. 25 سال است ورزشکار هستم و 12 سال است که مربیگری می‌کنم و در خدمت ورزشکاران و قهرمانان استان فارس هستم.
این مربی اسپورت کیک بوکسینگ در خصوص این رشته ورزشی نیز توضیحاتی ارائه داد: اسپورت کیک بوکسینگ یک رشته رسمی‌ در جهان است که تلفیقی از ضربات و دست و پا به شمار می‌رود. در واقع می‌توان گفت این رشته تلفیقی از سه رشته کاراته، موی تای و بوکس است. خیلی از خانم‌ها فکر می‌کنند این یک رشته مردانه است اما جالب است بدانید که در شیراز 400 نفر در این رشته مشغول به کار هستند. اسپورت کیک بوکسینگ یک هنر رزمی ‌است که به هیچ عنوان مختص آقایان نیست. حرکات دست و پا در این رشته، نورون‌های مغز را تحت تأثیر قرار می‌دهد.
رئیس کمیته اسپورت کیک بوکسینگ استان فارس در پایان گفت: باید از رئیس سبک اسپورت کیک بوکسینگ کشور آقای عباس زندی، رئیس هیئت رزمی ‌استان فارس، آقای اوجی و خانم دهقان تشکر کنم که اگر زحمات این سه نفر نبود، به هیچ وجه نمی‌توانستیم قهرمان پروری و پیشرفت کنیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی