[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

تکریم ایثارگران با پرهیز از شعارگرایی، روزنامه شیراز نوین

نشست تعاملی مشاور ایثارگران مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی و مشاور ایثارگران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مدیران ارشد سازمان تأمین اجتماعی استان فارس با حضور جمعی از ایثارگران و یادگاران دفاع مقدس برگزار شد.
 ایثارگران چشم و چراغ ملت هستند
دکتر جلال شجاعت، مدیر درمان تأمین اجتماعی در این مراسم گفت: ایثارگران چشم و چراغ ملت هستند و از ظرفیت‌های ارزنده آنها باید به عنوان الگو بهره برد.وی با بیان اینکه در مدیریت درمان تأمین اجتماعی تمام تلاشمان را در خصوص ارتقای شغلی این عزیزان به کار گرفته ایم، اظهار داشت: استان فارس افتخار میزبانی از 15هزار شهید را دارد و در مدیریت درمان استان فارس 264 نفر از فرزندان معزز جانبازان و شهدا مشغول خدمت‌رسانی به جامعه هستند. او با اشاره به شایستگی فرزندان شهدا و ایثارگران گفت: تلاش می‌شود تا از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های این افراد در پست‌های مدیریتی بر اساس شایستگی‌هایشان استفاده کنیم.
 تکریم یادگاران دفاع مقدس رسالت همگانی است
در ادامه این مراسم ابراهیم کشاورز، مدیرکل تأمین اجتماعی فارس گفت: تکریم جایگاه یادگاران دفاع مقدس یک رسالت واجب و همگانی است. او در ادامه افزود: تعداد 174 نفر از ایثارگران در اداره کل تأمین اجتماعی استان فارس مشغول به خدمت‌رسانی به جامعه هستند و 30 نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر بر اساس شایستگی‌هایی که از آن برخوردار بوده‌اند، ارتقای شغلی یافته و در پست‌های مالی مشغول به فعالیت شده‌اند. وی افزود: با رعایت موارد قانونی، سایر ایثارگرانی که در این اداره کل مشغول به فعالیت هستند، با احراز شرایط ارتقای شغلی داده می‌شوند.
 ایثارگران از سرمایه‌های اصلی نظام هستند
یکی دیگر از سخنرانان این مراسم دکتر علی باقری، مشاور ایثارگران مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی بود. وی با تبیین نحوه جذب ایثارگران در سازمان با احتساب سابقه جانبازی گفت: جایگاه ایثارگران باید با توجه به توانمندی‌های آنان تعریف شود و با پیش گرفتن عمل‌گرایی، از ادبیات شعاری بپرهیزیم. باقری با قدردانی از عملکرد مدیران ارشد تأمین اجتماعی در استان فارس، به عملکرد مطلوب آنها در کشور اشاره کرد و افزود: ایثارگران از سرمایه‌های اصلی نظام مقدس جایگاه جمهوری اسلامی هستند و باید با آماده‌سازی پیش‌نیازهای آموزشی، زمینه ارتقای شغلی و به‌روزرسانی توانمندی‌های آنان را پدید آورد. او از فرزندان شهدا، جانبازان و تمامی یادگاران دفاع مقدس به‌عنوان پرچم‌داران ترویج روحیه سلحشوری و فرهنگ شهادت یاد کرد و افزود: خانواده‌های ایثارگر در طول همه این سال‌ها مرارت‌های زیادی را با صبوری پشت سر گذاشته‌اند و باید با توسل به راهکارهای قانونی جایگاه آنها را پاس داشت.
مشاور ایثارگران مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در ادامه افزود: مطالبه‌گری فرزندان شهدا و ایثارگران باید به شکل جدی تبیین شود؛ چراکه این اقشار فداکار رنج و مرارت‌های زیادی را متحمل شده‌اند و بر گردن جامعه حق بسیار دارند. او در پایان خاطرنشان کرد: برای رسیدن حانواده‌های معزز ایثارگران به جایگاه واقعی که باید از آن برخوردار باشند، هنوز مسیری طولانی پیش رو داریم.
 هم‌افزایی برای حل مشکلات ایثارگران
دکتر مسعود آزادی، مشاور ایثارگران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این نشست تعاملی که با فرزندان شاهد و ایثارگر برگزار شد، اظهار داشت: فرزند شاهد بودن نعمت بسیار والایی است که از جانب خداوند متعال به ما رسیده و فرزندان شاهد با ارتقای شغلی زمینه‌ساز پیشرفت سازمان، خدمت‌رسانی بهتر به بیمه‌شدگان و در نهایت جلب رضایت بیمه‌شدگان می‌شوند. وی افزود: هدف از این سفرهای استانی پیگیری و حل مشکلات ایثارگران است و تلاش می‌شود با تدوین موارد قانونی، زمینه تکریم ایثارگران را در عرصه‌های شغلی، استفاده از تسهیلات رفاهی، اختصاص پاداش‌های مالی و مواردی از این دست پدید آوریم. آزادی خبر از راه‌اندازی سامانه جامع ایثارگران در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آینده نزدیک داد و افزود: می‌توانیم بر اساس این پایگاه اطلاعاتی به شیوه بهتر و مؤثرتری در راستای خدمتگزاری به ایثارگان قدم برداریم. وی در بخش دیگری از سخنانش ابراز امیدواری کرد که در این دولت انقلابی که با شعار محرومیت‌زدایی کمر همت به خدمت‌رسانی بسته است، حل مشکلات ایثارگران در اولویت قرار گرفته و به منزلتی که شایسته آن هستند، دست می‌یابند. وی افزود: از اینکه یکی از فرزندان شهدای معزز سکان‌دار مدیریت درمان تأمین اجتماعی فارس است، به خود می‌بالیم و باید از عرق فرزندان شهید به خانواده معزز ایثارگران بهره لازم را برد.
 پاسخ‌گویی در فضایی شاد و صمیمی
بر اساس این گزارش، شایان ذکر است در این نشست تعاملی که در سالن کنفرانس مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان فارس برگزار شد، تعدادی از همکاران فرزند شاهد و خانواده‌های معزز ایثارگران، در فضایی دوستانه و صمیمی به پرسش و پاسخ با مسئولان کشوری و استانی پرداخته و دغدغه‌های خود را در حوزه‌های مختلف مطرح کردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی