[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۴
  • دوره جدید

مدیر روابط‌عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز خبر داد: ابتلای ۶۵۸هزار نفر به کرونا در استان فارس، روزنامه شیراز نوین

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد: بر اساس آخرین گزارش آماری وضعیت شیوع کرونا در فارس، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون حدود ۵۶۸هزار نفر به این بیماری مبتلا شده‌اند.
ابوذر پاریزی گفت: به استناد آمار روزانه وضعیت شیوع کرونا در فارس، از ابتدای شیوع این بیماری تا صبح چهارشنبه ۱۶ شهریور، با انجام ۲میلیون و ۲۲۷هزار و ۵۴۳ تست در استان فارس، ۶۵۷هزار و ۵۸۵ بیمار مثبت شناسایی شده است. همچنین با بستری ۵۴ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۳۲۳ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۴۹ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند. او افزود: متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته یک مورد جدید فوتی کووید ۱۹ در فارس ثبت شده که مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت‌هزار و ۱۳۰ نفر رسیده است.
به گفته پاریزی، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۴۸هزار و ۳۰۰ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته‌اند که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند. همچنین در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت‌میلیون و ۲۶۹هزار و ۹۴۹ دوز رسیده که از این تعداد سه‌میلیون و ۴۳۲هزار و ۶۴۰ دوز نوبت اول، سه‌میلیون و ۱۳۹هزار و ۱۴۴ دوز نوبت دوم، یک‌میلیون و ۵۷۲هزار و ۳۸۶ دوز نوبت سوم و ۱۲۵هزار و ۷۷۹ دوز یادآور واکسن بوده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی