[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

ادبیات عاشورا مطالبه عدالت است ، روزنامه شیراز نوین

 در هجدهمین همایش کشوری ادبیات عاشورایی از تارنمای ادبیات عاشورایی با عنوان عاشورا و توانمندسازی با حضور علی محمد قادری معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی رونمایی شد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره‌کل بهزیستی فارس، محمدرضا هوشیار دبیر همایش و مدیرکل بهزیستی فارس گفت: هجدهمین همایش کشوری ادبیات عاشورایی ویژه خانواده بزرگ بهزیستی، با موضوع حضرت رقیه(س) در شیراز سومین حرم اهل بیت(ع) با حضور منتخبان از سراسر کشور، احد ده‌بزرگی شاعر برجسته معاصر و سخنرانی سنگری عاشوراپژوه معاصر و به همت هیئت فرهنگی مذهبی محبین اهل بیت(ع) اداره کل بهزیستی فارس برگزار شد.
آیت الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، ضمن ارسال پیام به دبیرخانه این همایش فرمود: باید بهترین محتواها را در قالب‌های ادبی و هنری به مخاطبان تقدیم کنیم و موضوع امسال همایش (حضرت رقیه(س)) ما را به فکر می‌اندازد که نوشتن از صبر و استقامت و مصائب کودکان در واقعه کربلا را با جدیت بیشتری دنبال کنیم. ضروری است بزرگان اهل قلم و ادب به این همایش و نظایر این همایش‌های عاشورایی به‌صورت ویژه بپردازند. آیت الله دژکام نوشتن از مضامین حقیقت گویی، عدالت خواهی، ظلم‌ستیزی و عزتمندی را به خصوص در ادبیات کودکان مقدم بر مضمون عاطفی دانست و افزود: هنر ادبیات عاشورایی گریاندن نیست؛ آن است که مخاطب خود را با چهره‌های بزرگ کربلا همراه کند تا به مبارزه با ظلم و ستم و مطالبه عدالت بپردازد و حقیقت را صریح بیان کند.
مدیرکل بهزیستی فارس اظهار داشت: امسال ۲۹۳ اثر از ۲۱ استان کشور به دبیرخانه همایش ارسال گردیده و ۵۱ اثر انتخاب شده است که به صورت حضوری و غیرحضوری در همایش ارائه گردید.
دبیر همایش کشوری ادبیات عاشورایی موضوع این همایش برای سال آینده را «جلوه‌های اخلاق در کربلا» عنوان کرد و گفت: در این همایش برای نخستین بار با حضور رئیس سازمان بهزیستی از تارنمای ادبیات عاشورایی با عنوان عاشورا و توانمندسازی رونمایی شد.
سنگری عاشوراپژوه و نویسنده معاصر نیز در این همایش گفت: کربلا موزه نیست، بلکه آموزه است؛ باید از آموزه‌های امام حسین(ع) در خصوص اصلاح رفتار با دیگران استفاده کنیم. سنگری بر مطالعه سیره امام علی(ع) و نهج البلاغه نیز تأکید کرد.
در حاشیه این مراسم از خیران و منتخبان این همایش کشوری با اهدای لوح و تندیس همایش توسط معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور تقدیر شد.
مداحی حمید عسکری مداح نابینای اهل بیت(ع) از استان کرمان، اجرای تعزیه توسط فرزندان شبه خانواده بهزیستی فارس و نوحه‌خوانی گروه سرود ناشنوایان بهزیستی فارس زینت‌بخش این مراسم معنوی بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی