[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۱
  • دوره جدید

روستا مرکز اصلی تولید است، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: شهرداران کمک کنند علاوه بر اینکه مردم در روستاها بمانند، مهاجرت‌کنندگان، خصوصاً حاشیه نشینان به 
روستاها بازگردند.
به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه در جلسه فوق العاده شورای سازمان همیاری شهرداری‌ها گفت: مهاجرت و تبدیل روستاها به شهر باعث شده اکثریت مردم استان در شهرها زندگی کنند. استاندار فارس با اشاره به افزایش شهرها و کاهش جمعیت روستاها گفت: افزایش شهرنشینی در مقابل کاهش جمعیت روستاها بیش از این به نفع استان نیست. وی ادامه داد: شهرنشینی در خیلی از شهرها خصوصاً شیراز، منجر به حاشیه نشینی می‌شود که معضلات مختلفی از جمله فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سلامت را در پی دارد. نماینده عالی دولت در استان، با اشاره به نوع سبک زندگی روستایی افزود: روستاها مراکز اصلی تولید کشاورزی و دامپروری هستند، لذا با کاهش روستاها، این بخش‌ها نیز کمرنگ خواهند شد و بر مشکلات کشور افزوده می‌شود. دکتر ایمانیه با بیان اینکه مأموریت شهرداران در تمامی حوزه‌های مرتبط با مردم است، گفت: ترکیبی از فعالیت‌های فرهنگی، عمرانی و اجتماعی از وظایف شهرداران است؛ لذا چندبُعدی بودن شهرداران بسیار مهم است. 
وی در ادامه برنامه ریزی برای مهاجرت معکوس روستاییان را مأموریت جدید شهرداران عنوان کرد و افزود: از شهرداران موفق در حوزه مهاجرت معکوس روستاییان تقدیر خواهد شد. استاندار فارس در بخش دیگر سخنان خود با تأکید بر گسترش و توسعه فضای سبز شهری گفت: استفاده از تجربه‌های شهرداران موفق در کنار بهره‌گیری از فناوری‌های نوین، ابتکارات و خلاقیت می‌تواند، راه‌های میان‌بُر برای اداره شهر باشد.
وی همچنین با اشاره حجم تولید پساب شهرها، افزود: شهرداری‌ها با کمک سازمان آب و فاضلاب، شبکه فاضلاب شهری را اجرا کنند تا از پساب ایجادشده در بخش‌های صنعت و فضای سبز همان شهر استفاده گردد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی