[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۸
  • دوره جدید

تولید باید استاندارد باشد ، روزنامه شیراز نوین

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان ملی استاندارد ایران، با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص لزوم کیفی‌سازی تولیدات داخل کشور، یادآور شد که الزام مردم به خرید کالای ایرانی منوط به ارتقای کیفیت تولیدات است.
مهدی اسلام‌پناه در دیدار با فرمانده سپاه فجر استان فارس، ضمن بیان اینکه بنای دولت مردمی در دوره تحول، گشایش‌های اقتصادی است، تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص کیفی‌سازی تولید را یادآور شد و گفت: سازمان ملی استاندارد هم به جد در حال پیگیری این مهم است.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی اداره کل استاندارد فارس، اسلام‌پناه همچنین با تأکید بر این موضوع که نظارت این سازمان در حوزه کالا و خدمات، اطمینان‌سازی و اعتبارآفرینی در امر واردات، تولید و صادرات است، ضلع مردمی این سازمان را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: توسعه اقتصادی بدون نظام استانداردسازی، امکان پذیر نیست. او با بیان اینکه تا کیفیت کالای داخلی ارتقا نیابد، نمی‌توان مردم را به خرید این کالاها ملزم کرد، اضافه کرد: ریاست جمهوری هم بر پیاده سازی نظام استانداردسازی و رشد و بهره‌وری تأکید ویژه دارد. اسلام‌پناه خاطرنشان کرد: سازمان ملی استاندارد نیاز جدی به حمایت دستگاه‌های اجرایی، گروه‌های جهادی و بسیج و سپاه دارد. رئیس سازمان ملی استاندارد با بیان اینکه تلاش کرده‌ایم تا مدیران را از بین اعضای بسیج اساتید انتخاب کنیم، گفت: برای ما اهمیت دارد که مدیران ما گام دومی و پای کار باشند.
اسلام‌پناه با تأکید بر اینکه باید نماد جدیدی از جریان انقلاب نمایش داده شود، عنوان کرد: نهادهایی مانند سپاه و بسیج اعتبارآفرین هستند و از آنها می‌خواهیم که در دوران تحول به کمک ما بیایند و میدان‌دار عرصه کیفیت و ایمنی همه مردم باشند.
او همچنین با اشاره به مأموریت چهارگانه سازمان ملی استاندارد ایران مبنی بر استانداردسازی، تأیید صلاحیت، انطباق و اندازه‌شناسی گفت: این سازمان، تنها مرجع نشان حلال در کشور است.
اسلام‌پناه به وجود پژوهشگاه استاندارد با ٤ پژوهشکده فعال ویژه سازمان ملی استاندارد ایران هم اشاره و خاطرنشان کرد: رویکرد اساسی ما استانداردسازی مردمی در دولت مردمی است.
فرمانده سپاه فجر فارس نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از حاکمیت نگاه ارزشی در سازمان ملی استاندارد، گفت: ابتدا باید اعتماد به کالای داخلی ایجاد شود و بعد نسبت به معرفی آن اقدام کرد.
سردار یدالله بوعلی با بیان اینکه در موضوع استاندارد سه مسئله وجود دارد، موضوع نخست را آموزش و توانمندسازی ذکر و عنوان کرد: در حوزه آموزش و توانمندسازی، سازمان استاندارد می‌تواند نقش مطالبه‌گر داشته باشد. فرمانده سپاه فجر فارس، موضوع دوم و سوم را به ترتیب پژوهش و ارتقای سطح استاندارد و بهینه‌سازی و نظارت برشمرد و به نقش بسیج در استانداردسازی و تحقق موضوعات فوق اشاره کرد. بوعلی با بیان اینکه سپاه متنوع است، چون مبتنی بر ظرفیت مردم است، گفت: ٩٠ درصد اقدامات بسیج خارج از برنامه است؛ مانند موضوع کرونا که در حوزه سلامت بود، اما با فراگیر شدن آن، بسیج هم ورود کرد و بیش از ٢٠ نوع خدمت در این باره تعریف شد. فرمانده سپاه فجر فارس ضمن اعلام آمادگی بسیج و سپاه برای همراهی با مجموعه استاندارد در راستای تحقق اهداف و پیشبرد مأموریت‌های سازمانی، خواستار استفاده از ظرفیت اساتید طی تفاهم‌نامه با سپاه فجر فارس شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی