[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۳
  • دوره جدید

بدون گذرنامه به مرز نروید ، روزنامه شیراز نوین

 محمد شبیری- گروه خبر 
رئیس اداره‌ مهاجرت و گذرنامه پلیس امنیت عمومی استان فارس، از تمهیدات پلیس فارس برای تمدید گذرنامه‌های فاقد اعتبار و صدور برگ گذر اربعین برای زائران اربعین حسینی خبر داد. سرهنگ مهدی افشین فر در گفت و گو با خبرنگار شیرازنوین، اظهار داشت: تمدید اعتبار گذرنامه برای زوار اربعین حسینی(ع) در اداره گذرنامه استان فارس همانند سایر استان‌ها در حال انجام است که با توجه به اینکه طرف عراقی حداقل مدت اعتبار گذرنامه را برای ورود به آن کشور ۶ ماه اعلام داشته، تمدید گذرنامه از تاریخ ۱ شهریور تا تاریخ ۲۹ اسفندماه، به مدت 6 ماه در گذرنامه درج می‌شود. این مقام مسئول افزود: درج برچسب تمدید صرفاً برای زوار عتبات عالیات و در بازه زمانی زیارت اربعین صورت می‌پذیرد. رئیس اداره‌ مهاجرت و گذرنامه پلیس امنیت عمومی استان فارس تصریح کرد: گذرنامه‌های صادره از ۱ شهریور ۱۳۹۱ به بعد که فاقد اعتبار بوده یا در هنگام خروج از کشور کمتر از ۶ ماه اعتبار دارند، مشمول این طرح می‌باشند که فرایند تمدید گذرنامه در ادارات تابعه در سراسر کشور با ورود به سامانه صدور جدید، قسمت درخواست تمدید گذرنامه صورت می‌پذیرد. سرهنگ افشین فر گفت: در شهرستان‌های استان فارس امکان تمدید گذرنامه‌ها ایجاد شده که هم‌استانی‌ها می‌توانند به پلیس امنیت عمومی شهرستان‌ها مراجعه و نسبت به تمدید گذرنامه‌های خود اقدام کنند.
وی با تأکید بر اینکه برای زنان متأهل و فرزندان زیر ۱۸ سال اخذ اجازه خروج کتبی همسر و پدر، در محل اداره مهاجرت و گذرنامه پس از احراز هویت الزامی است، افزود: به گذرنامه‌های مخدوش و دارای آب‌خوردگی و پارگی خدمات تمدید ارائه نمی‌شود و همچنین به گذرنامه‌های مفقودی درج در سامانه، خدمات تمدید ارائه نخواهد شد.
این مقام انتظامی یادآور شد: هیچ گونه تمدیدی در مرزهای منتهی به عراق در خصوص گذرنامه‌های فاقد اعتبار و باطله انجام نمی‌شود و از زائران تقاضا می‌شود بدون گذرنامه و بدون مدرک معتبر به مرزهای تعیین شده مراجعه ننمایند. سرهنگ افشین فر تأکید کرد: متقاضیان گذرنامه که از تاریخ ۲ شهریور ۱۴۰۱ برای اخذ گذرنامه به دفاتر پلیس + ۱۰ مراجعه و درخواست گذرنامه نموده‌اند و تاکنون موفق به دریافت گذرنامه نشده‌اند و صرفاً قصد مسافرت به کشور عراق برای زیارت اربعین را دارند، می‌توانند به سایت سامانه سخا مراجعه و درخواست صدور برگ اربعین نمایند. رئیس اداره‌ مهاجرت و گذرنامه پلیس امنیت عمومی استان فارس تصریح کرد: بر این اساس امسال علاوه بر صدور گذرنامه عادی که بالغ بر ۲۵۰هزار گذرنامه بوده، قصد داریم با تلاش شبانه‌روزی همکاران این مهم انجام شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی