[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۴
  • دوره جدید

ایجاد موزه، ترویج معارف دفاع مقدس است، روزنامه شیراز نوین

حمید مردانیان مشاور عالی وزیر راه و شهرسازی گفت: ایجاد موزه دفاع مقدس یک کار هنرمندانه در جهت ترویج معارف دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.
به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (فارس)، حمید مردانیان در جریان این بازدید، ضمن قدردانی از دست‌اندرکاران راه اندازی این موزه افزود: ایجاد چنین مکانی یک کار هنرمندانه در جهت ترویج معارف دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است. او ادامه داد: رهبر معظم انقلاب نیز چه نیکو فرمودند که عطر و بوی شهدا باید بر هر کوی و برزن و کوچه و خیابان بپیچد تا همه از فضای معنوی آن بهره‌مند شوند.
وی با اشاره به مظلومیت شهدای مدافع حرم بیان کرد: در این مقطع می‌بینیم کسانی که از سر سفره انقلاب آبرو گرفتند و امنیتشان ایجاد شد، به شهید همدانی سیدالشهدای مدافعان حرم جسارت می‌کنند. مشاور عالی وزیر راه و شهرسازی در امور ایثارگران اظهار داشت: البته آنها بد مسئله ای را طراحی می‌کنند و قطعاً خودشان آسیب خواهند دید؛ چراکه مردم ما واقعیت را می‌دانند. مردانیان ضمن تأکید بر لزوم خدمات رسانی مناسب به خانواده شهدا و ایثارگران گفت: هنوز ما نتوانسته ایم آنگونه که باید به ایثارگران و خانواده شهدا خدمت استاندارد و مطلوب ارائه دهیم که البته بخشی مربوط به محدودیت منابع است، اما در برخی جاها آن نظمی که باید، ایجاد نشده است.
وی بیان کرد: امروز همه ما امنیت کشور را مدیون ازجان‌گذشتگی شهدا، ایثارگران و رزمندگان هستیم و هر نظام سیاسی افتخار، عزت و امنیت خود را به وجود همین سربازان، جانبازان و ایثارگران می‌داند که در دفاع از کشورشان از جان خویش گذشتند؛ بنابراین باید عزت و احترام آنها دوچندان باشد.
وی در جریان در این بازدید در خصوص تعیین تکلیف و سامان‌دهی چند واحد تجاری اطراف موزه دفاع مقدس شیراز قول پیگیری و مساعدت داد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی