[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۹
  • دوره جدید

پایان دوران «اسکوچیچ» با آمدن «کی‌روش» دراگان و رکوردهای تاریخی‌اش، روزنامه شیراز نوین

با اعلام مدیر رسانه‌ای تیم ملی، «دراگان اسکوچیچ» از سمت خود برکنار شد و «کارلوس کی‌روش» به عنوان سرمربی جدید تیم ملی ایران انتخاب شد.
به گزارش فوتبال ۳۶۰،‌ با اعلام محمد جماعت مدیر رسانه‌ای تیم ملی فوتبال ایران، دراگان اسکوچیچ پس از حدود ۳۰ ماه مربیگری در تیم ملی برکنار و کارلوس کی‌روش به عنوان جانشین او انتخاب شد. حاشیه‌های هفته‌های اخیر در تیم ملی به قدری شدید بود که این مربی علی‌رغم کسب نتایج قابل قبول، نتوانست با تیم ملی ادامه همکاری داشته باشد. این مربی در ۱۸ بازی، ۱۵ برد، ۲ شکست و یک تساوی به‌دست آورد.
انجام مأموریت غیرممکن
اسکوچیچ، در شرایطی سرمربی تیم ملی شد که ایران شرایط بسیار بدی در راه صعود به مرحله پایانی انتخابی جام‌جهانی داشت و باید هر ۴ بازی باقی‌مانده خود را با پیروزی پشت سر می‌گذاشت. روزهای شروع دراگان در تیم ملی روزهای عجیبی بود و با شیوع ویروس کرونا همراه بود که باعث تعویق بازی‌های تیم ملی شد. دراگان تا ماه‌ها فرصت مربیگری در تیم ملی را پیدا نکرد، تا برای نخستین‌بار در بازی دوستانه مقابل ازبکستان روی نیمکت نشست.
تیم ملی در ۲ بازی حساس مقابل عراق و بحرین میزبان بود ولی به دلیل وضعیت غیرعادی پیش آمده ناشی از بیماری کرونا، بازی‌ها به صورت متمرکز در بحرین برگزار شد تا با از دست دادن شانس میزبانی، کار صعود ایران سخت‌تر از همیشه شود. شاگردان اسکوچیچ دست به کار بزرگی زدند و به ۴ پیروزی پیاپی دست یافتند و به مرحله بعد صعود کردند.
ایران در دور نهایی انتخابی جام‌جهانی قرعه مناسبی نصیبش شد و توانست با کسب نتایج مناسب، خیلی زود به جام‌جهانی صعود کند. تیم ملی پس از پایان مرحله مقدماتی یک اردوی تدارکاتی و یک بازی دوستانه در قطر مقابل الجزایر انجام داد که با شکست ایران همراه شد. این بازی آخرین حضور اسکوچیچ روی نیمکت تیم ملی بود.
رکوردهای ماندگار دراگان
هرچند که اسکوچیچ پایان تلخی در تیم ملی داشت ولی رکوردهایی این مربی از خود به جای گذاشت که در تاریخ ایران منحصر به فرد است. این مربی ابتدا با پیروزی در ۷ بازی ابتدایی‌اش رکورد بهترین آغاز یک مربی در تیم ملی را شکست. روند بردهای دراگان ادامه پیدا کرد و تیم ملی به دهمین برد پیاپی خود دست یافت؛ اتفاقی که در تاریخ تیم ملی بی‌نظیر بود. دراگان همان طور که نخستین بازی بدون برد را برابر کره‌جنوبی تجربه کرد، اولین باختش را برابر این تیم متحمل شد. این مربی اولین مربی تاریخ ایران بود که در ۱۵ بازی اول خود در تیم ملی شکستی نداشت.
تیم ملی با اسکوچیچ در حالی‌که ۳ بازی به پایان مرحله مقدماتی باقی‌مانده بود، صعودش مسجل شد و این مربی توانست زودترین صعود تاریخ ایران به جام‌جهانی را رقم زند. دراگان در ۸۳ درصد دیدارهایی که سرمربی تیم ملی بود به پیروزی رسید که این بهترین آمار بین مربیان تاریخ تیم ملی است که بیش از ۷ بازی در تیم ملی مربیگری کرده‌اند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی