[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۱
  • دوره جدید

ملی پوش شیرازی فوتبال ۸ نفره نابینایان : از تیم رؤیایی پارالمپیک ریو فاصله گرفته ایم، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - گروه ورزش
تیم فوتبال 7 نفره نابینایان کشورمان حدود دو ماه دیگر باید در مسابقات مهمی ‌به میدان برود. اکثریت نفرات ملی پوش متعلق به استان فارس هستند و به همین علت، خیلی از اردوهای تیم ملی نیز در شهر شیراز برگزار می‌شود.
یکی از بازیکنان شیرازی این تیم، حجت مزارعی است. بازیکن 33 ساله‌ای که همواره یکی از ارکان اصلی در موفقیت‌ها به شمار می‌رفته و یکی از نفراتی است که آن مدال نقره تاریخی را در پارالمپیک ریو به ارمغان آورد.
او در گفت‌وگو با شیراز نوین درباره مسابقات پیش رو این گونه توضیح می‌دهد: ما در اواسط آبان ماه باید در هندوستان به میدان برویم. امید اولمان به خداست و در مجموع هم خیلی به این تیم امیدوار هستیم. البته کار سخت و حساسی داریم، چون برای صعود فقط باید اول بشویم. اگر نتوانیم اول شویم، تنها شانسمان این است که در جام جهانی یکی از سکوهای اول تا سوم را کسب کنیم که خیلی برایمان دور از دسترس خواهد بود.
مزارعی در حالی این نکته را بیان می‌کند که تیم کشورمان سابقه نایب قهرمانی در پارالمپیک را دارد، پس چرا ملی پوش کشورمان با تردید درباره موفقیت در جام جهانی صحبت می‌کند؟ وی در این باره توضیح داد: متأسفانه هر چه بالاتر می‌رویم، بیشتر زیر پایمان خالی می‌شود، یعنی به جای اینکه ما را حمایت کنند، چوب لای چرخمان می‌گذارند. خب ما برای سهمیه پارالمپیک توکیو خیلی تلاش کردیم و در نهایت دوم شدیم. فقط به این علت که اول نشدیم، ما را به پارالمپیک اعزام نکردند، در حالی که سهمیه را کسب کرده بودیم. گفتند چون شما در آسیایی دوم شده‌اید، نمی‌توانید از گروهتان در پارالمپیک صعود کنید. در حالی که ما فقط با یک اتفاق و یک اشتباه کوچک از بازیکن جوانمان، بازی را به چین واگذار کردیم. گفتند ما تشخیص می‌دهیم که نباید اعزام شوید. پس از آن ما به مقام معظم رهبری نامه نوشتیم و ایشان به سرعت دستور دادند که تیم ما اعزام شود، اما متأسفانه کار از کار گذشته بود و وقت تمام شده بود.
ملی پوش شیرازی فوتبال نابینایان و کم بینایان، درباره اینکه تیم فعلی از لحاظ نفری چقدر با تیم نایب قهرمان ریو تفاوت دارد، گفت: از کسانی که آن سال در تیم ما حضور داشتند، فقط دو نفر دیگر در اردو نیستند. البته این را هم باید در نظر بگیریم که بازیکنان چندسال مسن‌تر شده‌اند. کاپیتان ما که متولد سال 65 است، آن زمان 29 ساله بود و الان 36 سال دارد. یا خود من که متولد 68 هستم، حالا مسن‌تر شده‌ام. البته چند نیروی جوان به تیم تزریق شده اما یکی از بازیکنانمان که متولد 74 است، حدود یک سال است که به دلیل پارگی رباط صلیبی دور از میادین است.
مزارعی در پاسخ به این سؤال که آیا مشکلاتی که در خصوص شغل برای او و هم‌بازی‌هایش در تیم ملی وجود داشت، رفع شده یا خیر، اظهار داشت: به لطف خدا الان بچه‌ها اکثراً مشغول به کار هستند. درست است که اکثراً کارمند رسمی ‌نیستند ولی به هرحال دست بچه‌ها یک جایی بند شده است. خود من هم نیروی شرکتی اداره ورزش هستم. اوضاع در مجموع از نظر شغلی و بعضی فاکتورهای دیگر بهتر شده اما یک سری مسائل دیگر همچنان وجود دارد که بیشتر به مسائل اقتصادی مربوط است و برای کل مملکت ما وجود دارد. وی افزود: ما برای مسابقاتی به این مهمی، هنوز یک بازی دوستانه برگزار نکرده‌ایم! تازه نامه نگاری‌هایی به ترکیه و روسیه انجام شده اما تا کنون هیچ کدام به نتیجه نرسیده است. هنوز هیچ دیدار دوستانه‌ای نداشته‌ایم و به گفته خودشان تمام تلاش‌شان را دارند انجام می‌دهند که بتوانند دیداری تدارکاتی برایمان راه بیاندازند. به هرحال ما فعلاً تمریناتمان را انجام می‌دهیم. دو اردو در شیراز داشته‌ایم، دو اردو در استان مرکزی شهرستان محلات، چند اردو هم در تهران. هفته آینده هم به شمال می‌رویم، چون آب و هوای شهری که در هندوستان قرار است بازی‌ها برگزار شود، به‌شدت شرجی است و رطوبت بالایی دارد. آب و هوایش نزدیک است به شهرهایی مثل رشت و ساری و اگر بتوانیم چند اردو را در آن شهرها برگزار کنیم، یک مقدار تطابق آب و هوایی به وجود خواهد آمد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی