[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۱
  • دوره جدید

امام‌جمعه موقت شیراز: مکتب حسینی از عوامل تاب‌آوری نظام اسلامی است، روزنامه شیراز نوین

امام جمعه موقت شیراز، عوامل اصلی پیشرفت و تاب‌آوری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را رهبری مقتدر، مکتبی حسینی و ملتی متحد عنوان کرد.
به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام ابوفاضل رضوی اردکانی در خطبه‌های دیروز نماز جمعه شیراز با اشاره به پیشرفت‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، بهره‌مندی از رهبری مقتدر، پیروی از مکتب امام حسین(ع) و وحدت مردم را از دلایل اصلی پیشرفت‌ها و تاب‌آوری نظام دانست و گفت: اگر این موارد را حفظ کنیم، می‌توانیم محکم‌تر از گذشته، راه را ادامه دهیم.
او افزود: رهبری هوشیار و بیدار ما توانسته‌اند نقش بسیار مهمی در هدایت جامعه داشته باشند و بهره‌مندی نظام از رهبری که چنین ویژگی‌هایی دارد، یکی از دلایل قدرت نظام محسوب می‌شود.
امام جمعه موقت شیراز گفت: در طول تاریخ، دشمنان ما بارها سعی کرده اند این اصل اساسی از قدرت نظام ما را تضعیف کنند، اما آگاهی مردم نسبت به شرایط جامعه، نگذاشته آنها به خواسته‌های خود برسند.
رضوی اردکانی همچنین به موضوع مکتب الهی و حسینی به عنوان مکتب انتخابی برای نظام جمهوری اسلامی ایران هم اشاره کرد و گفت: مکتبی که ما از آن پیروی می‌کنیم، به ما آموخته ظلم نکنیم و زیر بار زور و ستم نرویم و جهانیان این موضوع را بارها در تصمیمات مهم ما دیده اند.
او خاطرنشان کرد: در کنار دو اصل رهبری و مکتب، وجود ملت متحد هم یکی از علت‌های اصلی پیشرفت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که ارتباطی تنگاتنگ با سایر علل دارد.
امام جمعه موقت شیراز گفت: دشمنان برای تمام این اصول، همواره نقشه‌های زیادی کشیده‌اند، اما هر بار یکی از این اصول را هدف قرار داده‌اند، تلاش‌های آنها به شکست منجر شده است. رضوی اردکانی در بخش دیگری از خطبه‌های دیروز به موضوع احتکار دارو در بعضی داروخانه‌ها و گران‌فروشی در برخی اصناف هم اشاره کرد و گفت: این موضوعات برای مردم مشکلاتی به وجود آورده و بازرسان باید به‌صورت جدی وارد میدان شوند.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی