[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۸
  • دوره جدید

ایمنی محلات با آموزش‌های آتش‌نشانی، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز از شناسایی محلات پرخطر شیراز و آغاز عملیات ایمن سازی با رویکرد آموزش‌های شهروندی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز، محمدمهدی قانع در این رابطه افزود: با شروع چهارمین مرحله جشنواره شهر ایمن، ۲۲ محله پرخطر و کم‌برخوردار در شهر شیراز شناسایی و تیم‌های داوطلب نجات در محله خودشان دسته بندی شدند و به عنوان یک تیم امداد و نجات که با سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی نیز در ارتباط خواهند بود، نام گذاری شده اند.
وی خاطرنشان کرد: تیم‌های نجات هر محله از گروهی آتش‌نشان داوطلب تشکیل شده و به صورت حرفه ای و تخصصی آموزش می‌بینند. او در ادامه افزود: با شروع جشنواره ایمنی در محلات، توسط سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز، تاکنون گروه‌های داوطلب در محله‌های قبله، محراب، کوشک‌میدان، شاهزاده بیگم، کشن، سنگ سیاه و ۲۰متری امام خمینی (ره)، شناسایی شده‌اند و به صورت هفتگی آموزش می‌بینند. وی بیان داشت: اطفای حریق، امدادرسانی در سیل و زلزله، ابزارشناسی و آموزش کمک‌های اولیه از جمله عناوین آموزشی این دوره‌ها اعلام شده است. بر اساس این گزارش، گفتنی است در هفته ای که گذشت، تیم‌های داوطلب نجات محلات سنگ سیاه، کوشک میدان و ۲۰ متری امام خمینی(ره) با آموزش‌های اطفای حریق و کمک‌های اولیه تحت نظر مربیان و کارشناسان سازمان آتش‌نشانی شیراز آشنا شدند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی