[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

مقاومت کرونا در جبهه سلامت ، روزنامه شیراز نوین

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس را از ابتدای شیوع تا روز جمعه هجدهم شهریور ۱۴۰۱، اعلام کرد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، ابوذر پاریزی گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دومیلیون و ۲۲۸هزار و ۶۸۲ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۵۷هزار و ۸۱۴ بیمار مثبت شناسایی شده است. وی افزود: از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک‌میلیون و ۸۰۸هزار و ۶۵۹ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۱هزار و ۶۱۳ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۲۰هزار و ۲۳ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۶هزار و ۲۰۱ بیمار مثبت شناسایی شده است. مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با بستری ۴۷ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۳۱۲ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۵۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند. پاریزی اضافه کرد: متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته یک مورد جدید فوتی کووید ۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت‌هزار و ۱۳۲ نفر رسید.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۶۴۸هزار و ۷۰۴ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته‌اند که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند. در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت‌میلیون و ۲۷۱هزار و ۹۷۷ دوز رسیده که از این تعداد سه‌میلیون و ۴۳۲هزار و ۸۶۵ دوز نوبت اول، سه‌میلیون و ۱۳۹هزار و ۴۲۲ دوز نوبت دوم، یک‌میلیون و ۵۷۲هزار و ۸۵۴ دوز نوبت سوم و ۱۲۶هزار و ۸۳۶ دوز یادآور واکسن بوده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی