[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۹
  • دوره جدید

گردشگری نیازمند جهت‌گیری اقتصادی است، روزنامه شیراز نوین

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی، بر همکاری دستگاه‌های اجرایی با شرکت شهرک‌های صنعتی فارس برای ایجاد شهرک تخصصی صنایع دستی در مرکز استان تأکید کرد.
روح الله نجابت در نشست راه اندازی شهرک صنعتی صنایع دستی در استان که با حضور مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، مدیرکل راه و شهرسازی فارس، فرماندار شهرستان شیراز و معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس در اداره کل راه و شهرسازی فارس برگزار شد، با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در سفر به استان فارس در اردیبهشت 1387، گفت: یکی از مواردی که معظم له به آن تأکید داشتند، توجه بیشتر و فعال‌سازی ظرفیت‌های موجود در بخش گردشگری استان است که اگر مسئولان کشور و مسئولان استان بتوانند از همین مسئله گردشگرى به شکل درست و با جهت‌گیرى صحیح استفاده کنند، درآمد آن، استان را بى‏نیاز می‌کند؛ بنابراین ایجاد شهرک صنایع دستی می‌تواند به عنوان یکی از ظرفیت‌های استان محسوب شود.
وی مهم‌ترین موضوع در راه اندازی شهرک صنایع دستی را نبود اراضی اعلام و خاطرنشان کرد: امیدواریم با اهتمام ویژه مسئولان بتوانیم در کوتاه‌ترین زمان، عملیات اجرایی شهرک صنایع دستی را آغاز کنیم.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس نیز در این نشست با بیان اینکه ایجاد شهرک تخصصی صنایع دستی دارای مصوبه از هیئت وزیران است، گفت: مهم‌ترین عاملی که سبب شده این مصوبه هنوز اجرایی نشود، نبود زمین مناسب در نزدیک کلان شهر شیراز است.
سید مصطفی هاشمی با بیان اینکه شهرک تخصصی صنایع دستی به دلیل نوع کار، از لحاظ رده بندی زیست محیطی جزء صنایع پاک و غیرآلاینده محسوب می‌شود، گفت: این موضوع محدودیت مکانی به لحاط حفظ حریم‌های زیست محیطی را از میان می‌برد و در هر اراضی که به این شرکت اختصاص یابد، چه داخل حریم شهر یا خارج از آن ، می‌توانیم نسبت به ایجاد آن اقدام کنیم.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس افزود: طراحی کارگاه‌ها در شهرک صنایع دستی به‌گونه ای انجام می‌شود که هم بخش تولید و هم نمایشگاهی و فروش در هر کارگاه در نظر گرفته می‌شود.
وی افزود: به محض اختصاص زمین، مراحل اجرایی کار آغاز می‌شود.
محمدرضا طالبان مدیرکل راه و شهرسازی استان نیز بر همکاری برای ایجاد این شهرک تخصصی تأکید کرد و گفت: اراضی مناسب که قابلیت ایجاد شهرک صنایع دستی دارند، به شرکت شهرک‌ها معرفی می‌شود.
شیبانی فرماندار شهرستان نیز با تأکید بر همکاری دستگاه‌ها برای راه‌اندازی شهرک تخصصی صنایع دستی گفت: باید مکان این شهرک در منطقه ای باشد که هم هنرمندان و فعالان صنایع دستی بتوانند با سهولت به آنجا دسترسی داشته باشند و هم برای گردشگران و علاقه‌مندان صنایع دستی این امکان به نحو مناسبی فراهم شود.
در این نشست قرار شد اراضی پیشنهادی مورد بررسی و امکان سنجی قرار گیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی