[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۷
  • دوره جدید

کالزونه مرغ پنیری، روزنامه شیراز نوین

 زمان آماده‌سازی: 15 دقیقه
 زمان پخت: 15 دقیقه
 
 مواد لازم برای 4 نفر
خمیر پیتزا: 450 گرم
پنیر ریکوتا: یک دوم فنجان
پنیر پارمزان رنده شده: یک دوم فنجان
سیر رنده یا ریز خرد شده: 3 حبه
پیازچه خرد شده: 2 قاشق غذاخوری
مرغ پخته و خرد شده: 2 فنجان
پنیر موزارلا رنده شده: 1 فنجان
کره آب شده: 2 قاشق غذاخوری
سس مارینارا برای سرو

کالزونه نوعی غذای ایتالیایی است که با خمیر پیتزا تهیه می‌شود و به نوعی یک پیتزای تا شده محسوب می‌شود. داخل کالزونه را می‌توان با ترکیبات مختلف پیتزا پر کرد. در این دستور پخت با کالزونه مرغ پنیری آشنا می‌شویم. در واقع این غذا هم نوع دیگری از پیراشکی مرغ هست که در آن از پنیر استفاده شده. به جای پنیر ریکوتا در این دستور می‌توانید از پنیر خامه‌ای هم استفاده کنید، یا حتی می‌توانید آن را حذف کنید. این کالزونه خوشمزه را همراه با سس مارینارا نوش جان کنید و از طعم پنیری آن لذت ببرید.

 طرز تهیه
فر را روی 200 درجه سانتیگراد قرار دهید. کف یک سینی فر کاغذ روغنی بیندازید. سطح کارتان کمی ‌آرد بپاشید. خمیر پیتزا را به 4 بخش تقسیم کنید، سپس هر تکه را با وردنه باز کنید و به‌صورت دایره‌هایی با قطر حدوداً 17 سانتی‌متر دربیاورید.
پنیر ریکوتا، یک چهارم فنجان پنیر پارمزان، سیر رنده شده، پیازچه خرد شده، یک چهارم قاشق چای‌خوری نمک و یک چهارم قاشق چای‌خوری فلفل را در کاسه‌ای بریزید و با هم مخلوط کنید. مرغ پخته و خرد شده را اضافه و با مواد ترکیب کنید.
یک چهارم مواد را روی نصف یکی از خمیرها بریزید و با فاصله 1-2 سانتی از لبه‌هاپخش کنید. پنیر موزارلا را روی مواد بریزید. طرف دیگر خمیر را روی مواد تا کنید تا یک نیم دایره به‌وجود بیاید. سپس با دست لبه‌های خمیر را بپیچانید تا لبه‌هاکاملاً مهر و موم شوند.
به همین ترتیب سه خمیر دیگر را نیز آماده کنید. کالزونه‌ها را با فاصله داخل سینی فر قرار دهید. با برس کمی‌کره آب شده روی آن‌ها بمالید، سپس باقی مانده پنیر پارمزان را روی آن‌ها بپاشید.
سینی فر را به مدت 15 دقیقه داخل فری که از قبل گرم شده قرار دهید تا پنیر آب شود و روی کالزونه‌ها برشته و طلایی شود. کالزونه‌هارا خارج کنید و همراه با سس مارینارا نوش جان کنید.

 نکات کلیدی
 می‌توانید از خمیر پیتزای آماده یا خانگی استفاده کنید.
 سس مارینارا، سس مخصوص انواع غذاهای ایتالیایی است و به‌راحتی می‌توانید آن را در منزل تهیه کنید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی