[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

نامجومطلق: رفتار فدراسیون با اسکوچیچ ناشایست بود، روزنامه شیراز نوین

بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران رفتار فدراسیون با دراگان اسکوچیچ را ناشایست خواند و گفت: باید برخورد بهتری با این مربی کروات می‌شد.
مجید نامجومطلق در خصوص تغییر سرمربی تیم ملی و حضور کارلوس کی‌روش گفت: مهدی تاج با این شعار انتخاباتی وارد صحنه شد و جدا از اینکه تصمیم درست یا اشتباهی گرفت، حداقل از این بابت خوشحالم که یک نفر قبل از انتخابات وعده داد و به وعده‌اش عمل کرد. معمولاً نمی‌بینیم کسی بعد از انتخابات به وعده‌هایش عمل کند. امیدوارم این تغییر اتفاقات خوبی را برای تیم ملی رقم بزند. هر چند من در گذشته چند بار به این موضوع اشاره کردم که اسکوچیچ در مسابقات مقدماتی جام جهانی، تیم ملی را از یک منجلاب نجات داد و نباید زحمات او نادیده گرفته شود.
وی ادامه داد: بعد از صعود به جام جهانی اتفاقاتی رخ داد و حاشیه‌هایی را به وجود آورد و از طرفی این سؤال هم ایجاد شد که آیا می‌توانیم در یک تورنمنت بزرگ مثل جام جهانی با اسکوچیچ نتیجه بگیریم یا خیر. دو دستگی بین بازیکنان تیم ملی هم اتفاق خوبی نبود و حتی کار به جایی رسید که به شخصیت اسکوچیچ هم توهین شد، این در حالی است که زمان مربیگری کی‌روش در تیم ملی شاهد این مسائل نبودیم و تیم ملی یکپارچه و متحد بود. این را هم باید در نظر گرفت که اسکوچیچ اقتدار لازم را نداشت ولی من معتقدم برخورد جامعه فوتبال و فدراسیون با اسکوچیچ ناشایست بود و می‌توانستیم با برخوردی بهتر و حرفه‌ای‌تر با این مربی قطع همکاری کنیم.
نامجومطلق در پاسخ به این پرسش که «آیا بازگرداندن کی‌روش تصمیم درستی است؟» تصریح کرد: هیچ مربی در فاصله کمتر از دو ماه تا شروع جام جهانی نمی‌تواند تفکراتش را در یک تیم جا بیندازد و با همه چیز آشنا شود. انتخاب کی‌روش در این مقطع تصمیم نادرستی نیست چون او از شرایط فوتبال ایران شناخت دارد و اکثر این بازیکنان هم شاگرد او بوده‌اند. این را هم باید در نظر گرفت که دنیای مربیگری فقط به کی‌روش و برانکو خلاصه نمی‌شود و الان در فوتبال روز دنیا مربیان باکیفیت زیادی داریم و حتی می‌توانیم مربیانی بهتر از کی‌روش را هم بیاوریم. شما دیدید که یک مربی مثل رنار چه تحولی در فوتبال عربستان ایجاد کرد.
سرمربی سابق استقلال در ادامه گفت‌وگو با تسنیم در خصوص تساوی خانگی این تیم برابر پیکان که باعث نارضایتی هواداران شد، عنوان کرد: اگر بازیکنان استقلال تلاش نمی‌کردند شاید برخی انتقادها درست بود ولی در این بازی بازیکنان از جان مایه گذاشتند و دوندگی زیادی داشتند. این انگیزه را در چهره آن‌ها می‌دیدیم که برای برد همه کار می‌کنند ولی استقلال 3 امتیاز را نگرفت. وقتی تیمی ‌مقابل شما دفاع می‌کند باید راه‌های مختلف مثل شوت زدن یا استفاده از ضربات ایستگاهی و ارسال از کناره‌ها را در دستور کار قرار دهید، مشکل استقلال این بود که راه دروازه پیکان و ایجاد موقعیت گل را پیدا نکرد. هواداران استقلال را دوست دارم ولی لقب «بی‌غیرت» شایسته بازیکنان استقلال نبود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی