[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۱
  • دوره جدید

لزوم اثرگذاری دیدگاه‌های فراکسیون جنوب مجلس در برنامه هفتم توسعه، روزنامه شیراز نوین

رئیس فراکسیون جنوب کشور مجلس با اشاره به محتویات نشست اخیر این فراکسیون با رؤسای مجلس و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، یادآور شد که در این جلسه بر لزوم اثرگذاری دیدگاه‌ها و مطالبات اعضای این فراکسیون به عنوان بزرگ‌ترین فراکسیون مجلس شورای اسلامی، تأکید شد.
به گزارش دریافتی شیرازنوین، ابراهیم عزیزی در این رابطه اظهار کرد: در این نشست تأکید شد که در برنامه هفتم چند پروژه بزرگ باید تعریف شود تا شاهد تحقق رشد ۸درصدی اقتصادی و رشد ۱۰درصدی شرکت‌های دانش‌بنیان ذیل اجرای این طرح‌ها باشیم.
او تعیین تکلیف شرکت‌های دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی در برنامه هفتم توسعه را از دیگر خواسته‌های اعضای فراکسیون جنوب کشور مجلس شورای اسلامی، مطروحه در جلسه یادشده دانست.
عزیزی گفت: بحث سامان‌دهی صندوق‌های بازنشستگی، آمادگی برای سرمایه‌پذیری و سرمایه‌گذاری، تعریف پروژه‌های منطقه‌ای و توجه به مناطق ساحلی جنوب و دریاپایه‌شدن از دیگر موضوعات مهمی بود که در این نشست مطرح و قرار شد در برنامه هفتم گنجانده شود.
نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: در این نشست بحث مهم تفویض اختیار به استان‌ها و تمرکززدایی با تأکید بر مدیریت محلی و منطقه ای با هدف مولدسازی ظرفیت‌های محلی مطرح شد که این موضوع نیز در برنامه هفتم قرار خواهد گرفت؛ چراکه یکی از مشکلات بزرگ و سد راه، امروز تمرکزگرایی بیش از حد است.
عزیزی با تأکید بر هم‌گرایی استان‌های جنوبی کشور، عنوان کرد: تعیین تکلیف پروژه‌های نیمه‌تمام در جنوب کشور موضوع محوری دیگر جلسه مذکور بود که با توضیحات دقیق نمایندگان به رئیس مجلس و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و شرح پروژه‌ها همراه شد.
این نماینده مجلس با بیان اینکه فراکسیون جنوب کشور از بزرگ‌ترین فراکسیون‌های مجلس شورای اسلامی است، گفت: در این فراکسیون نمایندگان استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، فارس، بوشهر، خوزستان و یزد عضویت دارند.
رئیس فراکسیون جنوب کشور مجلس خاطرنشان کرد: نظرات و تصمیمات این فراکسیون می‌تواند تأثیرات بسیاری بر معادلات منطقه‌ای بگذارد؛ لذا امیدواریم با این ظرفیت بتوانیم عقب‌ماندگی‌های جنوب کشور را به ویژه در حوزه زیرساخت‌های مهمی چون راه، ریل، آب و... هرچه سریع‌تر برطرف کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی