[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۸
  • دوره جدید

تاکنون ۴۲۰هزار و ۱۱۰ مورد تست سریع کرونا انجام شده است ، روزنامه شیراز نوین

طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارس بستری شدند و ۴۷ بیمار نیز به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ویژه تحت درمان هستند.
به گزارش دریافتی شیرازنوین از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ابوذر پاریزی گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دومیلیون و ۲۲۸هزار و ۹۶۱ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۵۷هزار و ۸۹۳ بیمار مثبت شناسایی شده است.
او گفت: از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک‌میلیون و ۸۰۸هزار و ۸۵۱ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۱هزار و ۶۶۰ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۲۰هزار و ۱۱۰ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۶هزار و ۲۳۳ بیمار مثبت شناسایی شده است. مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: با بستری ۴۱ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۳۲۱ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۴۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
به گفته پاریزی، متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته یک مورد جدید فوتی کووید ۱۹ در فارس ثبت شده که مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت‌هزار و ۱۳۳ نفر رسیده است.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۶۴۸هزار و ۸۱۱ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته‌اند که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند. در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت‌میلیون و ۲۷۲هزار و ۱۱۸ دوز رسیده که از این تعداد، سه‌میلیون و ۴۳۲هزار و ۸۷۳ دوز نوبت اول، سه‌میلیون و ۱۳۹هزار و ۴۴۰ دوز نوبت دوم، یک‌میلیون و ۵۷۲هزار و ۸۷۳ دوز نوبت سوم و ۱۲۶هزار و ۹۳۲ دوز یادآور واکسن بوده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی