[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

شروع ناامیدکننده نمایندگان فارس، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - گروه ورزش
در حالی که استان فارس با سه نماینده مدعی، چشم‌ها را در صربستان به خود خیره کرده بود، دو فرنگی کار فارس در همان ساعات ابتدایی رقابت‌ها طعم شکست را چشیده و از کسب مدال طلا قطع امید کردند.
در وزن 72 کیلوگرم، محمدرضا مختاری پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم به مصاف محمود غانم فرنگی کار مصری الاصل فرانسه رفت.
در‌این رقابت، سه دقیقه نخست با تک اخطاری که به مختاری داده شد، یک بر صفر به سود حریف به پایان رسید. در سه دقیقه دوم اخطار کم کاری به حریف و یک امتیاز به مختاری تعلق گرفت. مختاری در حالت خاک، موفق شد به سختی دو امتیاز مهم را از اجرای فن بارانداز به دست آورد و در ادامه برای اجرای فن سالتو بارانداز و کسب چهار امتیاز اقدام کرد، اما نتوانست ‌این فن را اجرا کند و خودش خاک شد و دومین امتیاز را به حریف داد.
در ادامه، کشتی‌گیر شیرازی سعی در اداره کردن بازی داشت و تا 15 ثانیه مانده به پایان نیز در ‌این امر موفق بود اما بالاخره مغلوب بارانداز حریف شد و 4-3 عقب افتاد. در فاصله 5 ثانیه مانده به پایان نیز، مختاری از پای خود برای جلوگیری از اجرای فن حریف استفاده کرد و با رأی داوران سه امتیاز دیگر به حریف تعلق گرفت و نماینده کشورمان 7-3 شکست خورد. 
اما کاپیتان پرامید و شیرازی تیم ملی کشتی فرنگی در وزن 77 کیلوگرم که در دور نخست استراحت داشت، در دور دوم به مصاف آنتونیو کامنیاسیویچ از کرواسی رفت. در سه دقیقه نخست، ابتدا اخطار کم کاری به فرنگی کار کروات داده شد که گرایی با اجرای زیبای فن سالتو بارانداز، چهار امتیاز گرفت و 5-0 پیش افتاد.
اما در سه دقیقه دوم ورق برگشت و پس از اخطار کم کاری به گرایی، کامنیاسیویچ موفق شد یک فن بارانداز را اجرا کرده و اختلاف را به دو امتیاز برساند. وی سپس یک امتیاز دیگر نیز روی اجرای ناقص فن بارانداز کسب کرد و اختلاف را به یک امتیاز رساند.
چند ثانیه پایانی بسیار نفس‌گیر دنبال شد و در نهایت، محمدعلی گرایی به سختی برابر حریف نه چندان مطرح خود به پیروزی رسید.
گرایی ساعت 15:30 دقیقه بعد از ظهر دیروز مقابل کیم هیون وو از کره جنوبی قرار گرفت. پس از گذشت یک دقیقه و 30 ثانیه، اولین اخطار کم کاری به گرایی داده شد و کیم توانست فن بارانداز را نیز روی کاپیتان ‌ایران اجرا کند و با پیروزی سه بر صفر به استراحت سی ثانیه برود.
در سه دقیقه دوم، گرایی با استفاده از اخطار کم کاری حریف، یکی از امتیازات را جبران کرد اما نتوانست در خاک، فن خود را به طور کامل اجرا کند و داوران امتیازی به وی ندادند. اعتراض کادر فنی تیم ملی به تصمیم داوری، باعث بازبینی صحنه شد اما رد شدن ‌این اعتراض توسط رئیس تشک، باعث شد تا یک امتیاز دیگر به کشتی‌گیر کره‌ای تعلق بگیرد.
در فاصله 6 ثانیه به پایان کشتی و در حالی که گرایی به شدت از نظر بدنی تحلیل رفته بود، روی یک هجوم چشم بسته، خاک شد و با اهدای دو امتیاز دیگر به حریف، با شکست سنگین شش بر یک، شانس خود را برای کسب مدال طلا از دست داد.
محمدعلی گرایی و محمدرضا مختاری پس از‌ این دو شکست، منتظر بازی‌های ساعات پایانی شب گذشته بودند تا در صورت رسیدن غانم فرانسوی و کیم کره‌ای به فینال، بتوانند امروز برای کسب مدال برنز، با رقبای خود سرشاخ شوند.
اما پرامیدترین فرنگی کار کشورمان یعنی محمدرضا گرایی، بعد از ظهر امروز یکشنبه در بلگراد به روی تشک خواهد رفت.
در وزن ۶۷ کیلوگرم، محمدرضا گرایی، دارنده مدال‌های طلای جهان و المپیک در سال 2021، امروز و پس از استراحت در دور نخست، در یک هشتم نهایی مقابل برنده مبارزه کریستین وانزا از مجارستان و آمانتور اسماعیل اف از قرقیزستان می‌رود. ‌هان سو ریو از کره جنوبی نیز در سمت جدول گرایی قرار دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی