[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۹
  • دوره جدید

ناحیه صنعتی دبیران ایجاد می‌شود، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با حضور در شهرستان زرین‌دشت، از اراضی در نظر گرفته شده برای ایجاد نواحی صنعتی جدید در مناطق دبیران و شهر پیر بازدید کرد و پس از بررسی وضعیت زیرساخت‌ها در شهرک صنعتی زرین دشت و ناحیه صنعتی حاجی آباد در جلسه با نماینده مردم شهرستان‌های زرین دشت و داراب در مجلس شورای اسلامی به بررسی مسائل و مشکلات موجود پرداخت.
سید مصطفی هاشمی در جلسه بررسی و رفع مشکلات شهرک‌های زرین دشت که با حضور نماینده مردم شهرستان‌های زرین دشت و داراب در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و مسئولان شهرستان برگزار شد، با اشاره به بازدید از اراضی در نظر گرفته شده برای ایجاد نواحی صنعتی شهر پیر و دبیران گفت: با توجه به بررسی‌های موجود، مکان‌یابی ناحیه صنعتی دبیران موردتأیید اولیه قرار گرفت و در صورت امکان تأمین برق، می‌توانیم نسبت به مراحل تملک زمین و تصویب این ناحیه صنعتی اقدام کنیم.
وی با اشاره به اینکه برای ایجاد یک ناحیه صنعتی جدید باید عواملی نظیر امکان تأمین زیرساخت‌ها مانند آب، برق و گاز، دسترسی مناسب به مناطق جمعیتی، وجود سرمایه‌گذاران بومی و غیربومی، ظرفیت‌های منطقه‌ای، ملاحظات زیست‌محیطی و توجیه فنی و اقتصادی موردتوجه قرار گیرد، گفت: با توجه به این عوامل، ایجاد ناحیه صنعتی در نزدیکی شهر دبیران در برنامه کاری این شرکت قرار می‌گیرد.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس افزود: با توجه به محدودیت منابع آب شهرستان، مهم‌ترین زیرساخت، تأمین آب پایدار است که با توجه به تخصیص آب از خط انتقال آب شرب به شهر دبیران، مسیر راه اندازی این ناحیه صنعتی هموار خواهد شد.
هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه برای شهرک صنعتی زرین‌دشت نیز انشعاب از محل خط انتقال آب شرب به شهر حاجی آباد خریداری شده است، گفت: به زودی آب این شهرک صنعتی وصل می‌شود.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس مهم‌ترین مشکل شهرک صنعتی زرین دشت را تأمین برق اعلام کرد و گفت: آماده مشارکت با شرکت توزیع برق فارس برای احداث خط اختصاصی برق از پست حاجی آباد هستیم و با توجه به اینکه امسال در بودجه سنواتی اعتباراتی برای برق رسانی به شهرک‌های صنعتی به توانیر اختصاص یافته، می‌توان از این محل نسبت به اجرای خط انتقال اقدام کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی