[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۱
  • دوره جدید

تزریق حدود ۸میلیون دوز واکسن کرونا در فارس، روزنامه شیراز نوین


بر اساس آخرین گزارش‌های آماری از وضعیت شیوع کرونا در فارس، از ابتدای اجرای طرح واکسیناسیون علیه کووید ۱۹ تاکنون قریب به ۸میلیون و ۳۰۰هزار دوز واکسن به جمعیت گروه هدف در فارس تزریق شده است.
گزارش‌های آماری ارائه شده از سوی علوم پزشکی شیراز حاکیست که از ابتدای اجرایی شدن طرح واکسیناسیون علیه کووید ۱۹ تا صبح روز یکشنبه ۲۰ شهریور، تعداد ۸میلیون و ۲۷۲هزار و ۹۰۹ دوز واکسن به جمعیت هدف در گروه‌های سنی مختلف شهرستان‌های تحت پوشش علوم پزشکی شیراز تزریق شده است. بر اساس این آمار، از کل واکسن‌های تزریق‌شده طی این مدت، سه‌میلیون و ۴۳۲هزار و ۹۹۹ دوز نوبت اول، سه‌میلیون و ۱۳۹هزار و ۵۵۸ دوز نوبت دوم، یک‌میلیون و ۵۷۳هزار و ۴۴ دوز نوبت سوم و ۱۲۷هزار و ۳۰۸ دوز یادآور واکسن بوده است.
اطلاعات آماری از پوشش واکسیناسیون علیه کرونا در فارس حاکیست که تاکنون بالغ بر ۹۹.۹۳ درصد از جمعیت هدف دوز اول و ۸۸.۸ درصد دوز دوم و حدود ۵۱ درصد نیز دوز سوم واکسن کووید ۱۹ را دریافت کرده‌اند.
بر اساس این گزارش، از ابتدای شیوع این بیماری تا صبح یکشنبه ۲۰ شهریور، با انجام و بررسی دومیلیون و ۲۲۹هزار و ۴۰۸ تست تشخیصی، ۶۵۷هزار و ۹۹۲ بیمار مثبت مبتلا به ویروس کرونا در فارس شناسایی شده است. همچنین از بین کل بیماران شناسایی شده در فارس، تاکنون ۶۴۸هزار و ۹۶۰ مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته‌اند و از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.
آخرین گزارش آماری حاکیست که طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۹ بیمار جدید در مراکز درمانی پذیرش و بستری شدند و اکنون ۳۰۴ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های فارس بستری هستند.
از بین کل بیماران بستری در بخش‌های ویژه کرونا در استان فارس، ۴۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند. خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید ۱۹ در فارس ثبت نشده و مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت‌هزار و ۱۳۳ نفر است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی