[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۳
  • دوره جدید

توجه به افزایش سرانه فضای سبز ضروری است، روزنامه شیراز نوین

شهردار منطقه هفت گفت: با توجه به اینکه فضای سبز در سلامت شهروندان، ایجاد هوای مطبوع و کاهش آلودگی‌ها بسیار تأثیرگذار است، اهمیت به افزایش سرانه فضای سبز بسیار مهم است.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه هفت، اکبری به همراه بیابانی معاون خدمات شهری، محمودی مسئول امور شهر و احسان جو مسئول فضای سبز و کارشناسان منطقه از فضای سبز بوستان پرواز، پارک‌های محله‌ای، فضای سبز پیاده‌رو‌ها و رفوژ وسط و بوستان شهروند بازدید کردند.
اکبری افزود: همانطور که در سطح منطقه هفت تلاش کردیم پروژه‌های عمرانی متناسب با سطح منطقه اجرایی گردد، نیاز و توجه به فضای سبز در این منطقه نیز بسیار ضروری است و با توجه به پایین بودن سرانه فضای سبز در این منطقه، باید علاوه بر حفظ فضای سبز موجود تلاش کنیم تا سرانه فضای سبز نیز افزایش یابد.
این مقام مسئول تصریح کرد: در چند سال اخیر و خشک‌سالی که در تمام کشور و حتی جهان حاکم شده است، برخی از گونه‌های گیاهی که متناسب با آب و هوای شیراز بودند، در حال حاضر دچار تنش شده‌اند و در مواقعی شاهد خشک شدن آنها هستیم و با بررسی‌ها و کارشناسی‌های انجام شده که در سطح مناطق انجام می‌گیرد، تلاش خواهیم کرد تا از خشک شدن و از بین رفتن گونه‌های گیاهی جلوگیری کنیم.
شهردار منطقه هفت ادامه داد: برخی از گونه‌های گیاهی در سطح شهر مانند چمن کاری نیاز به آب بسیار زیاد دارد که در مواقع بحرانی کم آبی که داریم، باید این مسئله مدیریت و به آن توجه بیشتری شود و گونه‌های مقاوم که نیاز به آب کمتری دارند، در سطح منطقه کاشته شود.
اکبری افزود: با توجه به نزدیک شدن به فصل پاییز، پاک‌سازی، کاشت درختچه و گل‌های فصلی در میادین و رفوژهای میانی، رسیدگی به وضعیت آب‌نماها در پارک‌ها، رسیدگی به وضعیت روشنایی پارک‌ها و فضاهای سبز و همچنین سامان‌دهی سرویس بهداشتی در دستور کار قرار گرفت. گفتنی است در این بازدید دستورات لازم در خصوص بهسازی فضای سبز، تعمیر و افزایش مبلمان، تعمیر آبخوری‌های سطح پارک‌ها، شست‌وشوی روزانه سرویس‌های بهداشتی، کاشت گل‌های فصلی، تعمیر وسایل ورزشی و... دستورات لازم صادر گردید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی