[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۹
  • دوره جدید

اجرای کشت قراردادی، امنیت غذایی را به‌همراه دارد، روزنامه شیراز نوین

نماینده مردم آباده، بوانات، خرم‌بید و سرچهان در مجلس گفت: خوشبختانه کشت قراردادی در زمینه تولید محصولاتی مانند گندم و برنج آغاز شده و این موضوع می‌تواند امنیت غذایی پایدار را به‌همراه داشته باشد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از خانه ملت، رحیم زارع نماینده مردم آباده، بوانات، خرم‌بید و سرچهان در مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت جهاد کشاورزی در سال زراعی که به انتهای آن نزدیک می‌شویم، با تلاش برای تعیین منطقی قیمت خرید تضمینی گندم، باعث شد تا رشد تحویل این محصول استراتژیک به سیلوها را شاهد باشیم. عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه خوشبختانه دولت موفق شد تا بیش از 7میلیون تن گندم از کشاورزان در قالب خرید تضمینی خریداری کند، ادامه داد: این میزان خرید بیش از نیمی از نیاز کشور به این محصول را تأمین می‌کند. کاهش وابستگی‌ها می‌تواند به ما در معادلات جهانی کمک نماید. این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه اجرای کشت قراردادی نیز یکی از برنامه‌های وزیر جهاد کشاورزی در زمان کسب رأی اعتماد از نمایندگان بود، عنوان کرد: خوشبختانه کشت قراردادی در زمینه تولید محصولاتی از قبلی گندم و برنج آغاز شده و این موضوع می‌تواند امنیت غذایی پایدار را به همراه داشته باشد. وی ضمن اشاره به اقدامات انجام شده از سوی وزارت جهاد کشاورزی در راستای حمایت از کشاورزان، گفت: با تقویت و حمایت از کشاورزان، طبیعتاً سطح معیشتی خانوارهای کشاورز ارتقا پیدا می‌کند و از سوی دیگر با این حمایت‌ها محصولات کشاورزی بیشتری تولید می‌شود که می‌تواند ضمن جلوگیری از خروج ارز، قیمت‌ محصولات کشاورزی در بازار را برای مصرف مردم نیز تعدیل کند. البته برای انجام این مهم باید همه جوانب لحاظ شود و بدیهی است برای رسیدن به این هدف به زمان منطقی و کافی نیاز است.
نماینده مردم آباده، بوانات، خرم‌بید و سرچهان در مجلس شورای اسلامی، گفت: برخی خبرهای منتشر شده در خصوص دستگیر شدن افرادی در بدنه وزارت جهاد کشاورزی از سوی وزیر اطلاعات تکذیب شده و این وزارتخانه و وزیر آن باید در ادامه مسیر خود استوار و بدون توجه به حواشی گام بردارند و موجب شکوفایی بیشتر حوزه کشاورزی و دامپروی شوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی