[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۹
  • دوره جدید

آشنایی بانوان روستایی مرودشت با تب کریمه کنگو ، روزنامه شیراز نوین

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از برگزاری ده کلاس آموزشی ترویجی با موضوع بیماری‌های مشترک انسان و دام با محوریت تب خونریزی دهنده کریمه کنگو ویژه زنان روستایی در این شهرستان خبر داد. به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت، منصور امیریان اظهار کرد: با توجه به افزایش فعالیت کنه‌های ناقل بیماری در فصول گرم سال و خطر انتقال این بیماری به انسان، این کلاس‌های آموزشی- ترویجی با همکاری اداره دامپزشکی و مراکز جهاد کشاورزی برنامه‌ریزی و برگزار شده است.  او با بیان اینکه در این کلاس‌ها 180 نفر از بانوان روستایی آموزش دیده اند، اظهار کرد: علاوه بر تب کریمه کنگو سایر بیماری‌های مشترک بین انسان و دام از جمله تب مالت و هاری نیز آموزش داده شده است.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه اکثر زنان روستایی یا دامدار یا در ارتباط مستقیم با دام هستند، توجه به این موضوع را حائز اهمیت عنوان کرد.
امیریان تصریح کرد: آگاه سازی جامعه هدف و گروه‌های در معرض خطر در خصوص راه‌های انتقال و پیشگیری بیماری‌های مشترک میان انسان و دام از جمله تب کریمه کنگو، از مهم‌ترین روش‌های مدیریت این بیماری‌هاست. تب خونریزی دهنده کریمه کنگو، بیماری حاد تب‌دار و خونریزی دهنده‌ای است که از طریق گزش کنه و تماس با خون یا لاشه دام و انسان آلوده، تماس با ترشح‌های خونی دام یا انسان آلوده و همچنین گزش کنه آلوده به ویروس به انسان منتقل می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی