[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۴
  • دوره جدید

ویتامینی مؤثر در خون سازی و تقویت سیستم ‌ایمنی، روزنامه شیراز نوین

رئیس گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان از اجرای طرح دریافت مکمل ویتامین A در بین کودکان دو تا 5 سال در مراکز بهداشت همدان خبر داد.
به گزارش بهداشت نیوز، آرزو کاوه‌ای اظهار کرد: والدینی که کودکان بین گروه سنی دو تا 5 سال دارند باید به مراکز خدمات جامع سلامت مراجعه کرده و ویتامین A برای کودکانشان دریافت کنند.
وی افزود:‌ این مکمل جزو مکمل‌های مگادُز بوده و به مدت 6 ماه انجام می‌شود، بنابراین اگر کودکی مکمل ویتامین دریافت می‌کند باید به مراکز جامع سلامت و خانه‌های بهداشت مراجعه کرده و از ‌این طرح بهره‌مند شود.
کاوه‌ای با بیان ‌اینکه  ویتامین A در تقویت سیستم ‌ایمنی بسیار مؤثر است، تصریح کرد: ویتامین A در پیشگیری از ابتلا به عفونت‌ها به ویژه عفونت‌های دستگاه تنفسی و گوارشی بسیار مؤثر است.
رئیس گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خاطرنشان کرد: ویتامین A در تقویت بینایی مؤثر بوده و در امر خون سازی نیز نقش بسیار مهمی‌ دارد، همچنین در صورتی که فرد با عفونت درگیر شود در صورت وجود ویتامین آ در بدن، بیماری به صورت خفیف بروز می‌کند.
کاوه‌ای به وجود ویتامین A در مواد غذایی گیاهی اشاره کرد و افزود: سبزی‌های زرد رنگ از جمله فلفل دلمه‌ای زرد و قرمز، هویج و سبزیجات دارای برگ از جمله جعفری و اسفناج مقدار زیادی ویتامینA در خود دارند که به مصرف ‌این مواد غذایی توصیه می‌شود.
وی به وجود ویتامین A در منابع غذایی حیوانی اشاره کرد و گفت:‌ این ویتامین در جگر، قلوه، خامه، کره و زرده تخم مرغ موجود است.
این کارشناس تغذیه به عوارض کمبود ویتامین A در بدن اشاره و خاطرنشان کرد: خشکی چشم، شب کوری و در نهایت کوری، افزایش ابتلا به انواع عفونت و فقر آهن در بدن و سایر مصادیق از جمله عوارض کمبود ‌این ویتامین در بدن است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی