[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۹
  • دوره جدید

عضو کمیسیون آموزش مجلس مطرح کرد: لزوم تدوین طرحی برای ممانعت از مهاجرت نخبگان، روزنامه شیراز نوین

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی گفت: طرحی جامع، علمی و کاربردی شمول نگر برای بهره گیری بیشتر از مدرسان دانشگاه‌ها، نخبگان و پیشگیری از مهاجرت متخصصان تهیه شود تا در کمیسیون مورد بهره برداری قرار گیرد. علیرضا پاک فطرت دوشنبه ۲۱ شهریور در دیدار با رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی فارس در ادامه پیرامون اهمیت نقش حفظ منابع انسانی و متخصص، همچنین نخبگان را یکی از مهم‌ترین موضوعات در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برشمرد و بر بهره گیری از ظرفیت‌های مراکز دانشگاهی فارس نظیر دانشگاه جامع علمی کاربردی در ارتقای آموزش‌های مهارتی و تربیت دانشجویانی متخصص و کاردان تأکید کرد. او بیان کرد: انتظار داریم تا دانشگاه‌ها و چهره‌های علمی فارس طرحی جامع، علمی و کاربردی شمول نگر را برای بهره گیری بیشتر از مدرسان دانشگاه‌ها، نخبگان و پیشگیری از مهاجرت متخصصان تهیه کند تا در کمیسیون مورد بهره برداری قرار گیرد.
رئیس دانشگاه علمی کاربردی فارس نیز به تشریح رسالت، مأموریت و فعالیت‌های آموزشی، فرهنگی، پژوهشی و ظرفیت‌های دانشگاه جامع علمی کاربردی پرداخت. حبیب دانش منش گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی استان فارس با داشتن بیش از ۴۰۰ کد رشته محل و تنوع رشته‌های کاربردی مبتنی بر اشتغال زایی باعث شده تا در جمع مراکز، مؤسسات آموزش عالی و دانشگاه‌ها از مزیت قابل توجهی برخوردار باشد.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد فارس افزود: استفاده از مدرسان با دانش علمی و تجربی، استقرار مراکز آموزش علمی کاربردی در جوار محیط کار، امکان برگزاری دوره‌های پودمانی و کوتاه مدت فرصتی است تا به نیازمندی‌های جامعه پاسخ مثبت دهد. دانش‌منش ضمن اشاره به مأموریت و رسالت دانشگاه جامع علمی کاربردی در زمینه آموزش‌های مهارتی تقاضای افزایش سهم ۳۰درصدی آموزش‌های مهارتی در برنامه هشتم توسعه کشور، حمایت دولت و مجلس از این دانشگاه را داشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی