[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۷
  • دوره جدید

توسعه زیرساخت‌های فرهنگی با هم‌افزایی، روزنامه شیراز نوین

فرج زاده رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری صدرا در دیدار با نمازی رئیس حوزه هنری استان فارس، با تأکید بر ظرفیت‌های شهر صدرا، خواستار مشارکت حوزه هنری در طرح‌های فرهنگی و زیرساختی شهر صدرا شد.
در این جلسه که به منظور تبادل نظر در خصوص اجرای جایزه ادبی صدرا برگزار شده بود، فرج زاده ضمن بیان ظرفیت‌های شهری صدرا گفت: شهر صدرا با جمعیتی قریب به ۲۰۰هزار نفر در جایگاه دومین شهر پرجمعیت استان فارس پس از شیراز قرار دارد و به دلیل تنوع فرهنگ‌ها و قومیت‌های ساکن، بستر مناسب و پرظرفیتی برای اقدامات فرهنگی و اجتماعی فراهم شده است. وی با اشاره به ظرفیت مناسب مساجد، پایگاه‌های مقاومت بسیج، مجتمع‌های مسکونی پرجمعیت و سازمان‌های مردم‌نهاد و گروه‌های مطالبه‌گر اجتماعی و فرهنگی گفت: توانسته ایم با تمام اقشار شهری ارتباط مناسبی ایجاد نموده و از توان همه این مجموعه‌ها در ارتقای سطح فرهنگی شهر استفاده کنیم. اما کمبود امکانات‌ زیرساختی و عدم حضور دستگاه‌های فرهنگی در شهر، امروز مطالبه جدی شهروندان است.
وی با اشاره به جایزه ادبی صدرا افزود: به منظور شناخت و حمایت از نویسندگان جوان و بومی و تشویق نویسندگان حرفه ای برای نگارش داستان با محوریت شهر صدرا با ترویج داستان‌های کوتاه با توجه به زیست‌بوم شهری ایران با نگاه ویژه به شهر صدرا، با موافقت شورای اسلامی شهر صدرا نخستین رویداد ملی با عنوان جایزه ادبی صدرا را با مشارکت دستگاه‌های فرهنگی استان برگزار خواهیم کرد که در این خصوص از ظرفیت‌های حوزه هنری استان فارس نیز بهره مند خواهیم شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی