[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۹
  • دوره جدید

تداوم خدمات‌رسانی به زوار حسینی تا بعد از اربعین، روزنامه شیراز نوین

رحیم صفری گرایی مدیر موکب «الشهیدین حاج قاسم سلیمانی و حاج ابومهدی المهندس» اداره کل اوقاف استان فارس با اشاره به اینکه موکب اربعینی الشهیدین این اداره به عنوان تنها موکب فعال در مرز خسروی به صورت شبانه‌روزی و بی وقفه در حال فعالیت است، از تداوم خدمات‌رسانی به زائران اربعینی در مرز خسروی تا چند روز پس از اربعین خبر داد.
صفری گرایی گفت: با توجه به اینکه بازگشت زوار شروع شده و تا روزهای بعد از اربعین نیز ادامه دارد، خدمات 24ساعته این موکب که در خاک عراق مستقر شده به زائرانی که از مرز خسروی به عنوان نزدیک ترین مسیر به کربلا و معروف به راه کربلا عازم زیارت سیدالشهدا می‌شوند تا چند روز بعد از اربعین نیز ادامه 
خواهد داشت.
مدیر موکب «الشهیدین حاج قاسم سلیمانی و حاج ابومهدی المهندس» از افزایش پخت و اطعام روزانه غذا در این موکب خبر داد و افزود: روزانه حدود 3500 دست غذای گرم در این موکب به زوار داده می‌شود و علاوه بر آن نانوایی سیار موکب نیز نان گرم و تازه و دستگاه فلافل‌زن موکب نیز ساندویچ فلافل تازه به زوار می‎دهد و در کل روز میان‌وعده‌های مختلف، آب یخ و خنک، میوه و خرما، کیک، چای و شربت آب‌لیموی اصل شیراز به زوار حسینی داده می‌شود.
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف خاطرنشان کرد: حدود ۴۰ نفر خادم زوار از ادارات اوقاف استان‌های فارس و کرمانشاه و همچنین از شهرهای خسروشیرین و خسروی در مرز ایران و خانقین عراق در موکب اربعینی الشهیدین حاج قاسم سلیمانی و حاج ابومهدی المهندس مستقر شده و به صورت شبانه روزی در خدمت زائران هستند. صفری افزود: پذیرایی در این موکب از محل موقوفات استان فارس در هر سه وعده صبحانه، ناهار و شام از آشپزخانه اختصاصی موکب صورت می‌گیرد و در مجاورت موکب نیز مکانی جهت استقرار، استراحت، اقامه نماز و اسکان موقت زوار تازه از راه رسیده تدارک دیده شده است. وی افزود: همچنین به همت کارشناسان فناوری اطلاعات و ارتباطات حشدالشعبی عراق اینترنت رایگان در خدمت زواری که این موکب را برای دریافت خدمات انتخاب کرده اند، قرار گرفته است.
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف فارس در پایان گفت: فعالیت‌های این موکب به این خدمات محدود نمی‌شود و هیئتی متشکل از طلاب اعزامی از قم نیز با حضور در موکب به ارائه فعالیت‌های تبلیغی و بیان مسائل شرعی به زوار حسینی می‌پردازند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی