[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۲
  • دوره جدید

صنعت انرژی در نمایشگاه شیراز، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی فارس گفت: در نمایشگاه بین المللی و تخصصی صنعت نفت، گاز و پتروشیمی شرکت‌های معتبری در این حوزه از نقاط مختلف کشور حضور دارند.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی فارس گفت: پانزدهمین نمایشگاه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی و نمایشگاه بهداشت، ایمنی و محیط زیست در صنعت نفت از 21 شهریور ماه آغاز شده و تا بیست و چهارم ادامه خواهد داشت.
فرهادی افزود: یکی از مهم‌ترین منابع تأمین انرژی در جهان نفت و گاز است که این دو در کنار هم بیش از نیمی از انرژی دنیا را تأمین می‌کنند؛ علاوه بر تأمین انرژی موردنیاز بشر، صنعت نفت و گاز نقش اساسی و راهبردی در معادلات سیاسی، روابط بین الملل و تعیین قدرت ملی دارند.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی فارس اضافه کرد: نمایشگاه بین المللی تجهیزات صنعت نفت، گاز و پتروشیمی شیراز فرصت بسیار مغتنمی است تا شرکت‌های فعال در این صنعت با ارائه دستاوردها و محصولات خود به دست‌اندرکاران و متخصصان این صنعت، گام مؤثری در جهت تحقق شعار سال «تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» و قطع وابستگی و حمایت از تولید داخل بردارند.
او افزود: بیش از 70 شرکت فعال از استان‌های فارس، تهران، اصفهان، آذربایجان شرقی و خراسان رضوی در این نمایشگاه حضور دارند. مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی فارس ادامه داد: زمینه فعالیت شرکت‌های حاضر، تأمین قطعات، تعمیرات و نگهداری تجهیزات صنعت نفت و گاز، ساخت تجهیزات صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، سیستم ایمنی و ابزارآلات است که غالب شرکت‌ها دارای محصولات برند در بازار ایران و منطقه هستند.
فرهادی با بیان اینکه این نمایشگاه در مساحتی به متراژ شش‌هزار مترمربع دایر است، گفت: نیمی از شرکت‌کنندگان از استان فارس حضور دارند که نشان از نقش فعال و مهم و تأثیرگذار شرکت‌های بومی استان فارس در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی دارد.
او با اشاره به اینکه برخی از شرکت کنندگان از شرکت‌های دانش‌بنیان هستند، ادامه داد: می‌توان با استفاده از ظرفیت دانش‌بنیان‌ها و اتکا به توان داخلی نسبت به نیازسنجی و ساخت تجهیزات فنی مورد نیاز، شناسایی میادین اکتشاف و بهره برداری، فرآوری محصولات، حذف خام فروشی و صادرات فرآورده‌های نفتی تولید داخل همراه با اشتغال‌زایی و رونق کسب و کار به رشد اقتصادی و قطع وابستگی رسید. مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس گفت: بازدیدکنندگان و علاقه‌مندان می‌توانند با دریافت بلیت از تارنمای www.farsfair.ir تا روز پنجشنبه 24 شهریورماه از ساعت 17 تا 22 از این نمایشگاه بازدید کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی