[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۱
  • دوره جدید

آماده گسترش روابط با سوریه هستیم، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: آماده گسترش روابط و همکاری با کشور سوریه در زمینه‌های مختلف فرهنگی، علمی و گردشگری هستیم.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه، در دیدار با وزیر فرهنگ سوریه در شیراز افزود: سوریه امروز یکی از دوستان خوب کشور ماست.
وی با اشاره سابقه فرهنگی و تاریخی فارس و شیراز ادامه داد: در ارتباط با مسائل فرهنگی، شاید کهن ترین سرزمین کشور ایران، استان فارس با آثار بسیار کهن و قدیمی آن باشد.
استاندار فارس اظهار داشت: در زمینه مسائل فرهنگی و شعر و ادب نیز بزرگ‌ترین و مشهورترین شاعران دنیا یعنی حافظ و سعدی، بنیان‌گذار علم نحو در زبان و ادبیات عرب یعنی سیبویه و همچنین یکی از بزرگ‌ترین فیلسوفان جهان اسلام یعنی ملاصدرا متعلق به سرزمین فارس و شیراز هستند. دکتر ایمانیه ادامه داد: وجود آثار مذهبی، تاریخی و فرهنگی و همچنین اماکن طبیعی و گردشگری بی‌شمار در استان فارس، همگی زمینه‌های خوبی برای گسترش همکاری‌ها با کشور دوست و برادر سوریه است. وی گفت: استان فارس با دارا بودن حداقل 80 نوع صنایع دستی می‌تواند تجربیات خود را در این زمینه در اختیار هنرمندان کشور سوریه قرار دهد و از دانش و ظرفیت‌های آنها نیز در این حوزه استفاده کند. استاندار فارس افزود: با توجه به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های پزشکی که در فارس و شیراز است و سالانه پذیرای تعداد بسیاری از بیماران از کشورهای مختلف هستیم، از گسترش همکاری‌های خود با کشور سوریه در این زمینه نیز 
استقبال می‌کنیم. دکتر ایمانیه با اشاره به حضور دانشجویان کشور سوریه در شیراز از جمله دانشجویان پزشکی گفت: در زمینه پذیرش دانشجویان در رشته‌های علوم مهندسی، پزشکی و علوم انسانی نیز آمادگی داریم. وی گفت: همچنین می‌توانیم در زمینه ساخت فیلم به ویژه در زمینه مقاومت دنیای اسلام و توانمندی‌های موجود در ایران و سوریه همکاری‌های مشترکی داشته باشیم. استاندار فارس افزود: از ترجمه کتاب‌های نفیس عربی به زبان فارسی و ترجمه کتاب‌های نفیس فارسی به زبان عربی نیز استقبال می‌کنیم تا مردم هر دو کشور بتوانند از وجود چنین ظرفیت‌های بزرگی بهره مند شوند. دکتر ایمانیه گفت: در زمینه اعزام و پذیرش گردشگر و زائر آمادگی داریم تا با همکاری آژانس‌های مسافرتی مورد قبول و تأیید هر دو طرف همکاری‌ها را گسترش دهیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی