[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۳
  • دوره جدید

مازندران قهرمان والیبال زیر ۱۶ سال کشور، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - گروه ورزش
از ساعت 11 صبح دیروز(دوشنبه 21 شهریورماه) دو تیم مازندران و گلستان دیدار نهایی رقابت‌های والیبال زیر 16 سال کشور را در سالن مجموعه ورزشی شهید دستغیب شیراز برگزار کردند و تیم مازندران با وجود شکست سنگین در ست اول دیدار فینال، توانست در دو ست بعدی به پیروزی رسیده و قهرمان رقابت‌ها شود.
در این مسابقه که با حضور حدود 50 تماشاگر برگزار شد، مازندرانی‌های مشکی پوش با هدایت حمیدرضا حسن زاده و این نفرات به میدان آمدند: علی مهریزاده، محمدرضا پوراصغر، عرشیا سعادتی(کاپیتان)، پارسا عبدی، امیررضا مشهدبان، محمدامین پُرموته(لیبر)، متین رستگارفر، امیرعلی قاسمیان، امیرعلی فرج‌پور، حمیدرضا شیرزاد، سینا ابراهیم‌پور و عزت الله داوودی.
در سوی مقابل نیز امید عقیلی سرمربی تیم خاکستری پوش گلستان این نفرات را به همراه داشت: سینا نوروزی، میثم یموتی، صابر سوقی، سیف الدین شیرمحمدی، محمد کاووسی، فرحان گری، مبین کلاسنگیانی، امیرعلی سیابالایی، محمدامین عرب یاراحمدی(لیبرو) امیرمحمد تیلا. کمک مربی: علی عبداللهی، سرپرست: محمود پورقاز.
در اوایل ست نخست بازی پایاپای دنبال می شد اما از امتیاز 10 بود که گلستان توانست فاصله را بیشتر کند. با رسیدن اختلاف به عدد سه، حسن زاده درخواست وقت استراحت فنی داد اما این هم کارساز نبود و گلستان با رسیدن به امتیاز 16 اختلاف را به 5 امتیاز کاهش داد. در نهایت هم بازی با اختلاف هشت امتیاز و نتیجه 25 بر 16 به پایان رسید.
ست دوم مسابقه، بسیار پایاپای و نزدیک دنبال شد به طوری که دو تیم تا امتیاز 14 نیز با هم برابر بودند. گلستان با گرفتن دو امتیاز، شرایط را برای تثبیت پیروزی در ست دوم و جشن قهرمانی هموار کرد اما از همین نقطه به بعد بود که ورق بازی برگشت.
مازندران با سه امتیاز پیاپی از حریف خود پیشی گرفت تا عقیلی درخواست وقت استراحت فنی بدهد اما این وقفه هم کارساز نشد و مازندرانی‌ها اختلاف را به دو امتیاز افزایش دادند. شاگردان حسن زاده توانستند روی امتیاز 21 به سه اختلاف پوئن دست پیدا کنند اما داور مسابقه تشخیص داد که امتیاز برای گلستان است. این تصمیم داور با اعتراض شدید کاپیتان مازندران مواجه شد، اتفاقی که باعث شد حسن زاده خیلی زود برای دعوت کردن بازیکنانش به آرامش، درخواست وقت استراحت فنی بدهد.
اقدامی که خیلی خوب نتیجه داد و تا پایان بازی، گلستان تنها یک امتیاز دیگر به دست آورد و مازندران با پیروزی 25 بر 19 ست دوم را به سود خود به پایان رساند تا کار به ست سوم و پایانی کشیده شود. 
در ست سوم، مازندرانی‌ها به وضوح از لحاظ روحی روانی بر همسایه شمالی خود برتری داشتند و از همان ابتدا پیش افتادند. مازندران توانست در همان 4 امتیاز ابتدایی اختلاف را به عدد 3 برساند اما مشورت داوران، این بار هم امتیاز را به سود گلستان برگرداند. با این حال مازندرانی‌ها با رسیدن به امتیاز 8 اختلاف خود را با حریف افزایش دادند.
در ادامه این گلستان بود که با رسیدن به امتیاز 7 سرمربی حریف را وادار به درخواست وقت استراحت فنی کرد. حالا گلستانی‌ها روحیه خود را با فریادهای شادی بازیابی کرده و به کسب عنوان قهرمانی امیدوار شدند، اما مازندران با بازگشت به زمین و در ادامه بازی بسیار مقتدرانه عمل کرده و با برتری قاطع 15 بر 6 به عنوان قهرمانی رقابت‌ها دست پیدا کردند.
همچنین تیم تهران با برتری مقابل تیم گیلان در دیدار رده بندی روی سکوی سوم این مسابقات ایستاد تا هر سه استان خط شمال کشور در بین 4 تیم برتر رقابت‌ها قرار داشته باشند.
 رقابت‌های والیبال زیر ۱۶ سال پسران کشور از روز هفدهم شهریورماه با شرکت ۱۷ تیم در شیراز آغاز شد و در پایان هشت تیم برتر، از جمله تیم استان فارس، جواز شرکت در نخستین دوره رقابت‌های لیگ یک والیبال زیر ۱۶ سال کشور را کسب کردند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی