[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۹
  • دوره جدید

توسعه فضاهای ورزشی با هدف نشاط افزایی، روزنامه شیراز نوین


شهردار منطقه ۴ شیراز گفت: نگاه ویژه‌ای به توسعه زیرساخت‌های فرهنگی و ورزشی با هدف گسترش نشاط و پویایی در سطح جامعه داریم.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار شیراز، جلسه هماهنگی برنامه‌های هفته تربیت بدنی با حضور شهردار منطقه چهار، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز، رئیس اداره ورزش و تفریحات سالم سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری برگزار شد.
شهردار منطقه چهار شیراز با بیان این که این محدوده دارای بیشترین فضاهای سخت افزاری در حوزه ورزش در سطح کلان‌شهر شیراز است، بیان کرد: به موازات تلاش‌هایی که در حوزه طرح‌های عمرانی و زیباسازی شهر صورت می‌گیرد، یکی از رسالت‌های مدیریت شهری فراهم آوردن زیرساخت‌هایی برای شادابی جامعه است و در منطقه چهار از سرمایه‌هایی که در اختیار داریم، به نحو شایسته‌ای بهره خواهیم برد.
حسام الدین اسد زاده در این جلسه که با هدف برنامه‌ریزی برای اجرای فعالیت‌های هفته تربیت بدنی برگزار شد، خاطرنشان کرد: یکی از اهداف مهم مدیریت شهری اشاعه شادابی و نشاط در جامعه است و در راستای نیل به این هدف دو زمین ورزشی ساحلی، زمین ورزش‌های هیجانی و پیست دوچرخه و اسکیت بین‌المللی و اتاق ورزش در باغ جنت احداث خواهد شد.
او با تأکید بر این موضوع که پروژه‌ها بر اساس مطالبات شهروندان طراحی و اجرا می‌شوند، اظهار داشت: توسعه ورزش نقش ارزنده‌ای در بالندگی جامعه دارد و در این راستا در هفته تربیت بدنی شاهد برگزاری مسابقات بسکتبال، فوتسال، ورزش‌های بومی محلی سایر رشته‌های پرطرفدار ورزشی در سطح محلات و باغ جنت خواهیم بود.
در ادامه این نشست هم اندیشی، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان شیراز گفت: یکی از راهکارهای کاهش آسیب‌های اجتماعی توسعه زیرساخت‌های ورزشی در جامعه است.
عبدالرحیم خداجو در این رابطه گفت: در دوران کرونا با تعطیلی فعالیت‌های ورزشی شاهد طیف گسترده‌ای از آسیب‌های جسمانی و روانی در بطن جامعه بودیم و اکنون زمان آن فرارسیده تا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، خانواده‌ها را به سمت و سوی ورزش دعوت کرده و زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی را فراهم آوریم.
وی افزود: ورزش در حوزه‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و سلامت محوری پیشتاز است و منطقه چهار با قابلیت‌های ارزنده‌ای که در حوزه زیرساخت‌های ورزشی در اختیار دارد، کلیددار طلایی شهر است.
در ادامه یحیی زارع، رئیس اداره ورزش و تفریحات سالم سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی گفت: منطقه چهار موقعیت مکانی خوبی نسبت به سایر مناطق شیراز در حوزه ورزش داشته و تعداد زیادی از سالن‌های توپی و غیرتوپی شهرداری در این محدوده واقع شده است.
وی افزود: از جمله برنامه‌های هفته تربیت بدنی که در سطح منطقه 4 شهرداری شیراز برگزار می شود می‌توان به فوتبال خاکی در زمین عادل آباد، پیاده روی بزرگ خانوادگی در باغ جنت، برگزاری بسکتبال خیابانی در خیابان صاحب الامر اشاره کرد.
بر اساس این گزارش، شایان ذکر است در این جلسه راهکارهایی پیرامون ترویج ورزش در جامعه، پرکردن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان با فعالیت‌های مفید، کاهش آسیب‌های اجتماعی با پیوست‌های فرهنگی ارائه شد.
همچنین در راستای تعامل و همکاری مشترک تبادل نظر مقرر شد در هفته تربیت بدنی در منطقه ۴ شهرداری شیراز برنامه‌های مشترکی با تعامل و همکاری بین دستگاهی و با مشارکت قوی مردم برگزار شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی