[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

کاهش بستری‌های کرونا در فارس به ۲۷۷ نفر، روزنامه شیراز نوین

بر اساس اطلاعات آماری ارائه شده دانشگاه علوم پزشکی شیراز، تعداد بیمارانی که به دلیل داشتن علائم مشکوک یا ابتلا به کرونا در بیمارستان‌های فارس بستری هستند، به ۲۷۷ نفر کاهش یافته است. به استناد آخرین آمارها در خصوص وضعیت شیوع کرونا در فارس، تعداد بیماران دارای علائم مشکوک یا مبتلا به کرونا که نیازمند خدمات بستری در مراکز بیمارستانی این استان هستند، طی روزهای اخیر روندی کاهشی یافته است؛ اگرچه این کاهش به معنای پایان شیوع نبوده و نمی‌تواند بهانه‌ای برای نادیده گرفتن پروتکل‌های بهداشتی باشد.
بر اساس این گزارش آماری، تعداد کل بیماران مثبت قطعی شناسایی شده در استان فارس از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا صبح سه‌شنبه ۲۲ شهریور، به بیش از ۶۵۸هزار نفر رسیده است که خوشبختانه قریب به بیشتر از ۶۴۹هزار بیمار بهبودی کامل یافته‌اند. این گزارش حاکیست که از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در فارس بیش از ۲میلیون و ۲۳۰هزار مورد تست تشخیص مولکولی و سریع از افراد مشکوک گرفته شده که یک‌میلیون و ۸۰۹هزار و ۹۴۹ تست تشخیصی مولکولی و۴۲۰هزار و ۶۸۴ مورد تست سریع بوده است.
گزارش اعلامی علوم پزشکی شیراز همچنین حاکیست که طی ۲۴ ساعت منتهی به صبح سه‌شنبه ۲۲ شهریور، تعداد ۵۷ بیمار جدید در مراکز درمانی فارس پذیرش شده‌اند. با احتساب بیماران جدید پذیرش شده، اکنون ۲۷۷ فرد مبتلا یا دارای علائم مشکوک کرونا در بیمارستان‌های فارس بستری هستند و ۴۲ نفر از آنان در بخش‌های ICU تحت مراقبت ویژه درمانی قرار دارند.
طی شبانه روز گذشته خوشبختانه مورد جدید فوت براثر ابتلا به کرونا گزارش نشده و آمار کل قربانیان این بیماری در استان فارس همچنان ۸۱۳۶ نفر است.
همچنین تعداد ۸میلیون و ۲۷۴ هزار و ۱۸۳ دوز واکسن کرونا در شهرستان‌های تحت پوشش علوم پزشکی شیراز تزریق شده است.
بر اساس این گزارش آماری، از کل واکسن‌های تزریق شده، سه‌میلیون و ۴۳۳هزار و ۲۰۹ دوز نوبت اول، سه‌میلیون و ۱۳۹هزار و ۷۵۲ دوز نوبت دوم، یک‌میلیون و ۵۷۳هزار و ۲۶۴ دوز نوبت سوم و ۱۲۷هزار و ۹۵۸ دوز یادآور واکسن 
بوده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی