[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۴
  • دوره جدید

عملیات اجرایی نهضت ملی مسکن امام‌شهر قیر و کارزین آغاز شد ، روزنامه شیراز نوین

عملیات اجرایی پروژه ۱۱۴ واحدی نهضت ملی مسکن امام‌شهر در شهرستان قیر و کارزین با حضور پروری معاون مسکن شهری بنیاد مسکن فارس، فروردین نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و بخشداران بخش مرکزی و افزر آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، پروری معاون مسکن شهری بنیاد مسکن فارس در این آیین بر لزوم شتاب بخشی در اجرای طرح‌های نهضت ملی مسکن تأکید کرد و افزود: مبلغ آورده متقاضیان و مشارکت در اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان فارس حدود 6010میلیارد ریال است.
وی اظهار داشت: از این مبلغ 3هزار و 993میلیارد ریال در شهرستان‌های شمال و شرق و غرب استان فارس و 2هزار و 16میلیارد ریال در شهرستان‌های جنوب استان واریز وجه شده است.
به گفته وی، طرح نهضت ملی مسکن در دو حوزه شهرستان‌های تابعه اداره کل راه و شهرسازی فارس و اداره کل راه و شهرسازی لارستان اجرا می‌شود؛ از این رو شهرستان‌های جنوب استان از سایر شهرستان‌ها قابل تفکیک است و در دو حوزه به صورت مجزا و مستقل کار نهضت ملی مسکن دنبال می‌گردد.
پروری اضافه کرد: بر این اساس، 26 شهر در حوزه جنوب فارس و 82 شهر در سایر مناطق این استان مجری طرح نهضت ملی مسکن هستند. پروژه نهضت ملی مسکن تاکنون برای 6هزار و 962 واحد در استان فارس و برای یک‌هزار و 414 واحد در حوزه جنوب این استان تخصیص یافته و در مجموع 8هزار و 373 پروژه اختصاص 
یافته است.
معاون مسکن شهری بنیاد مسکن فارس گفت: زمین مورد نیاز برای ساخت نیز برای 24هزار و 334 واحد نهضت ملی مسکن در استان فارس  تأمین شده است. در این دو حوزه از استان فارس 11هزار و 308 متقاضی واریز وجه کرده‌اند که از این تعداد 11هزار و 164 نفر بیش از 40میلیون تومان واریزی انجام داده اند.
فروردین نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی نیز با تقدیر از خدمات بنیاد مسکن در پیشبرد طرح‌های نهضت ملی مسکن، تأمین مسکن را یکی از ضروری‌ترین نیازهای اجتماع دانست و گفت: باید از همه ظرفیت‌های قانونی برای پیشبرد این طرح بهره گیری کرد. فرماندار شهرستان قیر و کارزین هم با قدردانی از تلاش‌های انجام شده، یادآور شد: تأمین مسکن شهری اقدامی در جهت رسیدن به عدالت در توسعه قلمداد می‌شود و این موضوع در این شهرستان به عنوان یک مطالبه مردمی مطرح است.
محسن مهرآفرین نیز از عزم جدی بنیاد مسکن برای اجرایی شدن این طرح خبر داد و گفت: بنیاد مسکن در این عرصه از همه ظرفیت‌های موجود بهره گیری 
خواهد کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی