[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۳
  • دوره جدید

نماینده شیراز و زرقان مطرح کرد: نقش مهم امنیت غذایی در استقلال اقتصادی ، روزنامه شیراز نوین

نایب‌رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: تا رسیدن به استقلال اقتصادی، راه‌های نرفته بسیار است.
ابراهیم عزیزی در همایش بررسی کشت شتوی که در مرکز تحقیقات کشاورزی استان فارس برگزار شد، با اشاره به بحث مهم امنیت غذایی اظهار داشت: تصویب قانون امنیت غذایی نشان از اراده دولت و مجلس در این راستا بوده است. او افزود: امنیت جامعه در گروی ۴ مؤلفه مهم است که یکی از آنها امنیت کسب و کار و معیشت است که در کنار سایر مؤلفه‌ها، موجبات امنیت کلی را فراهم می‌کند.
نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حوزه استقلال اقتصادی کشور، هنوز راه نرفته بسیار است و باید تلاش‌های بیشتری صورت دهیم.
عزیزی افزود: وقتی امروز بنا به اظهارات رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، ۲۶ کشتی واردات نهاده داریم و آن هم در بنادر دپوشده، به راستی کجای کار مشکل دارد؟ این نشان از این دارد که تا رسیدن به استقلال غذایی فاصله‌ها بسیار است.
عزیزی با بیان اینکه متأسفانه اعتماد اجتماعی آسیب دیده است، بیان کرد: اینکه بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری اعتماد نمی‌کند یا کشاورزان به برنامه‌های ما توجه نمی‌کنند، نیاز به آسیب شناسی دارد.
او افزود: امروز مهم ترین وظیفه جهاد کشاورزی این است که امید را در کشاورزان افزایش دهد و اگر این کار صورت گیرد، کشاورز ما مسیر‌های نرفته را نیز طی خواهد کرد.
عزیزی خاطرنشان کرد: برنامه هفتم در حال بررسی است و از سازمان جهاد کشاورزی انتظار می‌رود موضوع‌محور و پروژه‌محور موضوعات خود را در قالب این برنامه دنبال کند.
او تصریح کرد: رسیدن به اهداف کشاورزی بدون نظم تشکیلاتی شدنی نیست؛ آن هم با رهاشدگی که امروز شاهد آن هستیم و در این راستا باید از اقدامات غیرکارشناسی پرهیز کرد.
نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم رهاسازی آب در تابستان سال جاری نیز گفت: چرا باید ۷۷هزار هکتار اراضی استان زیر کشت نرود در حالی که حقابه مصوب شده بود؟ این یعنی بی توجهی به امنیت غذایی که متأسفانه شاهد آن بودیم.
عزیزی خواستار پرهیز از تنگ‌نظری‌ها در این حوزه شد و گفت: اگر فرصتی هست، باید در اختیار مردم قرار گیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی