[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۷
  • دوره جدید

موکب‌ها بر مدار خدمت ، روزنامه شیراز نوین

مسئول کمیته پشتیبانی موکب احمد بن موسی(ع) شیراز با بیان اینکه ۵۰ نفر در آشپزخانه این موکب تا ٢٧ شهریورماه فعال هستند، گفت: اصلی ترین کار کمیته پشتیبانی طبخ غذا برای زائران است که از ١٨ شهریور با ظرفیت طبخ روزانه سه‌هزار پرس غذا آغاز شده است. این موکب ظرفیت اسکان هفت‌هزار نفر از زائران را دارد.
محمد عاشوری روز سه شنبه با اشاره به اینکه امسال پس از دو سال وقفه، خداوند توفیق خدمتگزاری دوباره به زائران اباعبدالله(ع) را عطا کرد، افزود: نیاز بود که امکانات رفاهی ویژه همه کمیته‌ها در این موکب در دستور کار قرار بگیرد.
مسئول کمیته پشتیبانی موکب احمد بن موسی(ع) همچنین با بیان اینکه توسط ٥ دستگاه تریلی همه امکانات مورد نیاز از ١١ شهریورماه به محل موکب انتقال داده شد، خاطرنشان کرد: از ٢٩ مردادماه هم گروه تأسیسات با عزیمت به شهر کربلا شروع به اقدامات 
زیرساختی کرد.
عاشوری با بیان اینکه زیرساخت‌ها شامل ٤ چادر اسکلتی بزرگ و چند چادر کوچک به ظرفیت اسکان ٧هزار نفر است، گفت: هم‌اینک زیرساخت‌ها از جمله چادرها، سرویس‌ها بهداشتی، حمام و... آماده شده است. او همچنین از آمادگی همه کمیته‌ها برای خدمات رسانی به زائران خبر داد و گفت: اصلی ترین کار کمیته پشتیبانی طبخ غذا برای زائران است که از ١٨ شهریور با ظرفیت طبخ روزانه سه‌هزار پرس غذا آغاز شده است.
مسئول کمیته پشتیبانی موکب احمد بن موسی(ع) با بیان اینکه ۵۰ نفر در آشپزخانه این موکب تا ٢٧ شهریورماه فعال‌اند، گفت: اگرچه گرمای هوا طاقت‌فرساست، اما خادمان امام حسین(ع) عاشقانه در حال فعالیت هستند.
مصطفی جمشیدی مسئول اورژانس بهداری موکب احمد بن موسی(ع) نیز با بیان اینکه این اورژانس به عنوان اورژانس مرکزی کربلا معرفی شده، گفت: این افتخار را داریم که در موکب احمد بن موسی(ع) ارائه خدمات به دیگر موکب‌های ایرانی و خارجی را هم انجام دهیم.
جمشیدی گفت: خدمات پیش بیمارستانی سطح دو با همکاری تیم سی پی آر در صورت نیاز به زائران در این موکب ارائه می‌شود.
مسئول اورژانس بهداری موکب احمد بن موسی(ع) خاطرنشان کرد: همچنین داروهای تخصصی و عمومی در این موکب به زائران نیازمند دریافت دارو، داده می‌شود.
معاون سلامت سپاه فجر فارس نیز گفت: شش سال متوالی است که اورژانس ١٠ تخت ویژه مردان و ١٠ تخت ویژه خواهران در موکب احمد بن موسی(ع) راه‌اندازی می‌شود.
سرهنگ محمد ابراهیمی‌فرد، ارائه خدمات سرپایی، نوار قلب، سرم‌تراپی و... را از جمله خدمات این مرکز ذکر و خاطرنشان کرد: از هفتم شهریورماه به صورت رسمی کار خود را آغاز کرده‌ایم و تاکنون حدود ٥٠ بیمار ویزیت شده‌اند.
معاون سلامت سپاه فجر فارس ادامه داد: بروز مسمومیت ناشی از مواد غذایی، کوفتگی و تاول‌زدگی پاها و گرمازدگی بر اثر پیاده‌روی، بیشترین دلیل مراجعه زوار به این مرکز بوده است.
ابراهیمی‌فرد به زوار توصیه کرد که راهپیمایی را در شب انجام دهند تا دچار گرمازدگی نشوند و همچنین غذا را از جای مطمئن 
دریافت کنند.
پزشک مسئول درمانگاه موکب احمد بن موسی(ع) نیز گفت: این موکب یکی از موکب‌هایی است که همه ساله از سوی استان فارس برای خدمت رسانی به زوار در کربلا مستقر می‌شود.
فرخ بهارلویی با بیان اینکه بهداری موکب نیز هرساله فعال می‌شود، افزود: امسال ٤٠ نفر از پزشکان و پرستاران مجرب در این موکب مستقر شده‌اند.
بهارلویی عنوان کرد: متخصص داخلی، جراح عمومی، پزشک اطفال، متخصص طب اورژانس، ماما و... در موکب احمد بن موسی(ع) مشغول خدمات رسانی هستند.
او همچنین اعلام کرد که تا مراسم اربعین حسینی در کربلا فعالیت ادامه دارد. دانشگاه علوم پزشکی شیراز در کنار بهداری سپاه فجر فارس و خیران، عمده خدمات دارویی و تجهیزات پزشکی مورد نیاز را تأمین کرده‌ و با این موکب در خدمت زائران هستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی