[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۳
  • دوره جدید

دلایلی که نکونام دستیار کی‌روش نمی‌شود ، روزنامه شیراز نوین

درحالی که فدراسیون فوتبال در نظر گرفته بود جواد نکونام به عنوان دستیار ایرانی کی روش در تیم ملی مشغول به کار شود اما سرمربی فولاد خوزستان تا این لحظه به پاسخ فدراسیون پاسخ منفی داده است. شاید هر مربی داخلی دیگری چنین پیشنهادی دریافت می‌کرد به سودای حضور در جام جهانی این پیشنهاد را قبول می‌کرد اما جواد نکونام که پیش از این سرمربیگری استقلال را در ابتدای فصل رد کرده بود این بار هم تصمیم گرفته به این پیشنهاد جواب رد بدهد. 
پیگیری‌های خبرنگار آخرین خبر نشان می‌دهد که نکونام به دلایل مختلفی تصمیم گرفته تا به تیم ملی نرود. از دلایل مهم نکونام می‌توان به بحث قرارداد مالی‌اش با فولاد اشاره کرد. سرمربی تیم اهوازی با عنایت به قرارداد خوبی که با این باشگاه دارد ترجیح می‌دهد به کارش در همین باشگاه ادامه دهد و شرایط مالی‌اش را از دست ندهد. 
نکته دیگر به شرایط فعلی فدراسیون و تیم ملی باز می‌گردد. فدراسیون مهدی تاج با انتقادهای زیادی شکل گرفته است و هنوز مشخص نیست روند کاری آن به چه شکل باشد. از سویی حضور کارلوس کی روش به عنوان سرمربی به جای اسکوچیچ و نحوه برخوردی که فدراسیون با سرمربی کروات انجام داده و باعث انتقادهای زیادی شده، همگی باعث شده تا نکونام را برای قبول پیشنهاد مربیگری در تیم ملی مردد کند. 
مورد سومی‌که سرمربی فولاد را مجاب می‌کند تا فعلاً به تیم ملی نرود مدت زمان کوتاه جام جهانی است. بعد از مسابقات تیم ملی تا شروع برنامه‌های مقدماتی جام ملت‌های آسیا برنامه‌ای ندارد و نکونام عملاً کاری برای انجام دادن ندارد. از سویی نتایج تیم ملی در جام جهانی چه مثبت چه منفی در نحوه کار کادرفنی در آینده تأثیر بسزایی دارد و مشخص نیست فدراسیون بتواند روی حرف خود برای حفظ نکونام باقی بماند یا خیر. 
نکته چهارمی‌که نکونام را در اهواز پایبند کرده شرایط فولاد در لیگ قهرمانان آسیا است. این تیم شانس صعود به مرحله بعد را دارد و از سویی او امسال تیم را با سلیقه خودش بسته و ترجیح می‌دهد که همین تیم را با هدایت خودش جلو ببرد. همه این موارد باعث شده تا او به این نتیجه برسد که به فدراسیون پاسخ منفی بدهد. 
باید دید فدراسیون فوتبال که مُصرّ است هر طور شده نکونام را مجاب کند تا در کنار کی روش کار کند موفق می‌شود سرمربی فولاد را راضی کنند یا نکونام روی اصول خودش می‌ماند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی