[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۱
  • دوره جدید

۴۵ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در وضعیت وخیم ، روزنامه شیراز نوین

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس را از ابتدای شیوع تا روز چهارشنبه بیست و سوم شهریور ۱۴۰۱، اعلام کرد. 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در این اطلاعیه آمده است: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دومیلیون و ۲۳۱هزار و ۸۴ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۵۸هزار و ۳۲۸ بیمار مثبت شناسایی شده است. از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک‌میلیون و ۸۱۰هزار و ۲۳۶ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۱هزار و ۸۸۷ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۲۰هزار و ۸۴۸ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۶هزار و ۴۴۱ بیمار مثبت شناسایی شده است. با بستری ۵۰ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۲۶۶ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۴۵ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند. متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته سه مورد جدید فوتی کووید ۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت‌هزار و ۱۳۹ نفر رسید.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۴۹هزار و ۴۶۰ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته‌اند که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند. در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت‌میلیون و ۲۷۴هزار و ۸۰۷ دوز رسیده که از این تعداد سه‌میلیون و ۴۳۳هزار و ۳۰۴ دوز نوبت اول، سه‌میلیون و ۱۳۹هزار و ۸۴۶ دوز نوبت دوم، یک‌میلیون و ۵۷۳هزار و ۳۷۹ دوز نوبت سوم و ۱۲۸هزار و ۲۷۸ دوز یادآور واکسن بوده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی