[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۸
  • دوره جدید

رئیس دفتر رئیس‌جمهور: رئیس‌جمهور عازم نیویورک می‌شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس دفتر رئیس‌جمهور از سفر آیت الله رئیسی به نیویورک برای شرکت در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل خبر داد و گفت: رئیس‌جمهور در سفر به سمرقند که روز چهارشنبه آغاز شد، با همتای ازبکستانی و سایر سران شرکت کننده در اجلاس شانگهای 
دیدار می‌کند.
به گزارش ایرنا، غلامحسین اسماعیلی روز چهارشنبه در حاشیه نشست هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره سفر رئیس جمهور به ازبکستان، گفت: سفر به ازبکستان یک سفر چندوجهی است؛ ابتدا سفر دوجانبه به ازبکستان انجام می‌شود و بر اساس قواعد سفر دیدارها و ملاقات‌های رؤسای جمهور دو کشور ایران و ازبکستان انجام می‌شود و سپس وزرا با همتایان خود دیدار می‌کنند و جلسات کمیسیون مشترک دو کشور برگزار می‌شود. 
وی ادامه داد: در جریان این سفر ۱۸ سند و تفاهم‌نامه همکاری با ازبکستان به امضا می‌رسد و در حاشیه اجلاس شانگهای نیز دیدارهای دوجانبه با رئیس‌جمهور روسیه، چین و هند و سایر کشورهای شرکت‌کننده، انجام خواهد شد. رئیس دفتر رئیس‌جمهور محور اصلی این سفر را حضور ایران در اجلاس سازمان همکاری‌های شانگهای دانست و اظهار داشت: این سازمان به عنوان یک نهاد بین‌المللی می‌تواند نقش مؤثری در توسعه روابط و مناسبات ایران داشته باشد.
اسماعیلی افزود: فرایند عضویت جمهوری اسلامی ایران در سازمان شانگهای بر اساس مصوبه هیئت وزیران آغاز شده و در این سفر سند اصلی بنیادین عضویت توسط وزیر امور خارجه ایران و کشورهای عضو شانگهای به امضا می‌رسد که موفقیت خوبی برای جمهوری اسلامی ایران است.
وی در خصوص صدور ویزا برای نیویورک برای رئیس‌جمهوری نیز گفت: اجازه دهید اخبار مربوط به سازمان ملل را پس از سفر ازبکستان اعلام کنیم. آقای رئیس‌جمهور قصد سفر به نیویورک را دارد، اما جزئیات پس از سفر ازبکستان اعلام خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی