[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۸
  • دوره جدید

نماینده شیراز و زرقان: منطقه سه شهرداری نیاز به اختصاص بودجه‌ای خاص دارد، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه سه، علیرضا پاک فطرت نماینده مردم شهرستان‌های شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی، به همراه شهریاری شهردار منطقه سه و دیگر مسئولان این شهرداری با حضور در مسجد حضرت صاحب الزمان(عج) شهرک سعدی، ضمن دیدار و گفت‌وگو با شورای محلات و معتمدان این شهرک، به بررسی و پیگیری درخواست‌ها و مسائل و مشکلات مردم پرداخت.
نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی، در این دیدار با اشاره به منطقه سه شهرداری شیراز، گفت: این منطقه به دلیل موقعیت و آثار بسیار برجسته تاریخی فرهنگی موجود در آن، مهم‌ترین مرکز گردشگری کلان‌شهر شیراز محسوب می‌شود که ظرفیت تبدیل شدن به بزرگ‌ترین مرکز توریستی ایران در سطح بین المللی را داراست.
علیرضا پاک فطرت خاطرنشان کرد: باید به این منطقه به عنوان مهم‌ترین مرکز تاریخی گردشگری شهر شیراز نگاه و توجهی ویژه داشت و برای توسعه گردشگری شهر شیراز، بودجه ای خاص برای این منطقه در نظر گرفت.
نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه ورود گردشگر در یک منطقه می‌تواند اثرات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی خوبی در آن محیط بر جای گذارد، به آرامگاه سعدی به عنوان یکی از جاذبه‌های مهم گردشگری شهر شیراز اشاره کرد و بیان داشت: اعتقاد دارم در مجاورت چنین اثر مهم تاریخی هر اندازه هم هزینه شود، سود و منفعت آن ده‌ها برابر عاید شهر و شهروندان خواهد شد. علیرضا پاک فطرت با بیان اینکه ایجاد عمران و آبادانی در هر مکانی جذب ثروت برای آن مکان را به همراه خواهد داشت، به پروژه در حال احداث محور گردشگری حاج عزت الله فهندژ اشاره کرد و گفت: اگرچه آرامگاه سعدی یکی از مهم‌ترین مقاصد توریستی شهر شیراز محسوب می‌شود، اما ایجاد فضاهای فاخر شهری و گردشگری در مجاورت این اثر بزرگ تاریخی فرهنگی می‌تواند ضمن توسعه گردشگری، سهم قابل‌توجهی را در رونق اقتصادی، اشتغال‌زایی و پیشرفت این منطقه ایفا نماید. وی با بیان اینکه در کنار مدیریت شهری برای توسعه و پیشرفت هرچه بیشتر کلان‌شهر شیراز خواهیم بود، ابراز امیدواری کرد که با وجود مدیران دلسوز و کارآمدی چون غلامرضا شهریاری، ظرف یکی دو سال آینده تحول خوبی در منطقه سه شهرداری ایجاد شود.
غلامرضا شهریاری شهردار منطقه سه نیز در این جلسه از برنامه ریزی و نیازسنجی برای توسعه و پیشرفت این منطقه خبر داد و گفت: تمامی این برنامه‌ها، تحول و پیشرفت را برای این منطقه به ارمغان خواهد آورد. وی رفع نیازهای محله‌ها و تلاش برای دسترسی بهینه شهروندان به امکانات را مهم برشمرد و افزود: یکی از مهم‌ترین وظایف ما عدالت‌محوری در محله‌ها و فراهم نمودن شرایطی برای بهبود کیفیت زندگی مردم در محله‌ها، خصوصاً محله‌های کمتربرخوردار است. شهردار منطقه سه در ادامه به پاره‌ای از نیازهای شهرک سعدی نظیر اجرای سیل‌بند در بالادست این شهرک و... اشاره کرد و افزود: حق طبیعی شهروندان این شهرک است که در رفاه کامل و با آرامش خاطر زندگی کنند.
شهریاری در پایان با اشاره به پروژه در حال احداث محور گردشگری فهندژ سعدی، گفت: با توجه به وجود بنای ارزشمند تاریخی فرهنگی آرامگاه سعدی، ایجاد فضای شهری و گردشگری در مجاورت آرامگاه مدنظر قرار گرفت و قطعاً پس از اجرا، تأثیر بسزایی در بهبود کیفی محله سعدی، رونق اقتصادی و جذب گردشگر 
خواهد داشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی