[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

کم‌کاری نکنید، روزنامه شیراز نوین

فرماندار شهرستان شیراز گفت: توجه به موضوع جهاد تبیین در حوزه دفاع مقدس با استفاده از تمامی ظرفیت‌های فرهنگی، اجتماعی و هنری شیراز ضروری است. به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان شیراز، لطف اله شیبانی در نشست ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس این شهرستان افزود: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و تلاش در جهت ترویج و انتقال مفاهیم ارزشمند دفاع مقدس و نگاه ویژه به امر جهاد تبیین در حوزه دفاع مقدس با استفاده از تمامی ظرفیت‌های فرهنگی، اجتماعی و هنری از ضروریات امروز جامعه به شمار می‌رود.
شیبانی با تأکید بر لزوم رعایت حقوق ایثارگران در جامعه، یادآور شد: هفته دفاع مقدس نماد و سمبل مقاومت یک ملت در برابر تمامی جهانیان است و ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس وظیفه دارد در این ایام، ضمن پاسداشت رشادت‌های جامعه ایثارگران، از خانواده آنها به نحو شایسته تجلیل کند.
فرماندار شیراز در ادامه ضمن تشریح وظایف دستگاه‌های اجرایی شهرستان در راستای برگزاری هرچه باشکوه‌تر رویداد‌های فرهنگی ویژه این ایام، خاطرنشان کرد: ارزش‌های دفاع مقدس باید در بین قشرهای مختلف مردم به ویژه جوانان تبیین و نهادینه شود که در این میان از نقش مؤثر و حساس آموزش و پرورش در این راستا نبایستی غافل بود.
وی امنیت و آرامش امروز جامعه را مرهون خون‌های مقدسی دانست که در پای شجره طیبه انقلاب اسلامی ریخته شد و از تمامی دستگاه‌های اجرایی شهرستان به ویژه شهرداری‌ها خواست با فضاسازی شایسته و تولید و نشر محتواهای فاخر دفاع مقدس، در انتقال هویت و فرهنگ ایثار و شهادت به نسل کودک و نوجوان جامعه به بهترین نحو ایفای نقش کنند.
فرماندار شیراز در ابتدای این نشست با انتقاد شدید از رویکرد اخیر صدا و سیمای مرکز فارس مبنی بر بی‌توجهی به دعوت‌ها و عدم حضور در جلسات، به خصوص جلساتی همچون ستاد بزرگداشت دفاع مقدس در شهرستان که بازخورد استانی و ملی دارد، خواستار تعیین تکلیف این موضوع و پایان دادن به این وضعیت شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی