[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

پساب پای فضای سبز، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: با اجرای شبکه فاضلاب شهری و استفاده از پساب آن، می‌توان آب مورد نیاز صنعت و فضای سبز را تأمین کرد. به گزارش شیرازنوین به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه در حاشیه مبادله تفاهم‌نامه اجرای شبکه فاضلاب شهر سعادت شهر گفت: تصمیم استانی و همه جانبه ای مبنی بر گسترش و احداث شبکه فاضلاب در شهرها گرفته شده است.
دکتر محمدهادی ایمانیه با اشاره به نیاز فضای سبز شهری و صنایع استان به آب، گفت: با اجرای شبکه فاضلاب شهری و استفاده از پساب آن، می‌توان آب مورد نیاز صنعت و فضای سبز و کشت گلخانه ای را تأمین کرد.
استاندار فارس در ادامه افزود: با اجرای شبکه فاضلاب شهرستان مرودشت و سعادت شهر، آب مورد نیاز پتروشیمی شیراز و کارخانه تولید سیلیکون که برای اولین بار در کشور ایجاد شده است، 
تأمین می‌شود.
وی ادامه داد: تولید سلول‌های انرژی خورشیدی، یکی از محصولات این کارخانه می‌باشد که تا به حال از خارج کشور وارد می‌شده و با بهره برداری از آن طی ماه‌های آینده، علاوه بر اشتغال، بخشی از نیاز کشور نیز مرتفع می‌شود.
نماینده عالی دولت در استان گفت: هم اکنون آب موردنیاز پتروشیمی از سد درودزن تأمین می‌شود که با اجرای شبکه فاضلاب، این آب به بخش خانگی تزریق می‌شود و از استفاده آب شرب در صنعت 
جلوگیری می‌کند.
وی اظهار داشت: مشارکت بخش خصوصی و پتروشیمی شیراز، بخشی از منبع تأمین مالی این طرح می‌باشد.
استاندار فارس همچنین در خصوص پروژه ملی راه آهن شیراز- بوشهر گفت: جلسه ای با حضور معاون اجرایی رئیس جمهور، وزیر راه و شهرسازی، معاون سازمان برنامه و بودجه، مدیرکل راه آهن کشور و مدیران ارشد وزارت راه و شهرسازی داشتیم، که مصوب شد اعتبار لازم برای اجرای این پروژه ملی از تهاتر نفت در عرض سه سال تأمین شود. وی با اشاره به شروع عملیات اجرایی در هر دو استان گفت: مطالبات پیمانکاران قطعات یک، دو، ده و یازده با تهاتر زمین پرداخت می‌شود و به زودی ۴ قطعه دیگر از این خط ریلی توسط قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) شروع خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی