[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۴
  • دوره جدید

تقویت روحیه ایثارگری در پرتو هنرهای نمایشی، روزنامه شیراز نوین

 نخستین شب اجرای نمایش میدانی محشر، شاهد تکمیل ظرفیت ۶ هزار نفری و استقبال بی‌نظیر مردم بود. شب اول نمایش محشر با موضوع معاد و برزخ توسط سازمان هنری، رسانه‌ای اوج و همت و  مشارکت شهرداری و سپاه پاسداران برگزار که با استقبال مردم و مسئولین مواجه شد. 
سرهنگ محمد رنجبر در حاشیه اجرای نمایش میدانی محشر در شیراز گفت: همان طور که پیش بینی شده بود با اطلاع رسانی‌های به موقع به مردم، از این نمایش استقبال خوبی در نخستین شب به انجام رسیده است. 
معاون فرهنگی سپاه فجر فارس ادامه داد: در این نمایش شاهد انتقال مفاهیم دینی به زبان هنر هستیم و محتوای این رویداد هنری معاد و شهدایی همچون اسلامی‌نسب و شهید اسکندری است و شهید محراب آیت‌الله دستغیب در کتاب معاد خودشان، تنها ضامن سعادت، رفاه و امنیت جامعه را ایمان و اعتقاد به معاد دانسته‌اند و  این نمایش می‌تواند برای تقویت پایه‌های اعتقادی در جامعه ما مؤثر واقع شود و اجازه ندهد دشمن در تضعیف پایه‌های اعتقادی مردم اقدام کند. افسانه خواست خدایی، عضو شورای اسلامی ‌شهر شیراز با حضور در مکان اجرای این نمایش بزرگ میدانی گفت: نمایش میدانی محشر یک نمایش فاخر و الگوی موفق است و تلفیقی از هنر، تقویت روحیه ایثارگری و شهادت و تعمق باورهای دینی است و تولید مؤثری از مؤسسه هنری اوج است و نمایش در خور شهروندان سومین حرم اهل بیت (ع) است. وی افزود: از رسالت‌های شهرداری، تقویت روحیه ایثارگری و شهادت است و نمایش محشر، تلفیقی از هنر و روحیه جهاد و ایثارگری و تقویت پایه ایثار میان مردم است و در الگوسازی این مهم اثر مطلوبی دارد. خواست خدایی تأکید کرد: موضوعات فرهنگی از اولویت‌های شورای اسلامی ‌ششم شیراز است و از موضوعات فرهنگی و هنری حمایت می‌کند و شیراز به عنوان پایگاه فرهنگی و هنر کشور از شهرهای شاخص برخورداری از تاریخچه فرهنگی و هنری است و فلسفه کاری در پرداختن به امور مذهبی و اعتقادی، تلفیق هنر با موضوعات و حوزه‌های مختلف از حقوق و فرهنگ شهروندی تا موضوعات مذهبی موجب اثر گذاری دوچندان آن خواهد شد و شهروندان بهتر پذیرای آن می‌شوند و رسالت شهرداری تلفیق هنرمندانه هنر با خدماتی است که به شهروندان ارائه می‌شود.خواست خدایی گفت: نمایش فصل شیدایی  نیز که میدانی برگزار شد موجب شد تا اثرگذاری خوبی داشته باشد و نمایش میدانی محشر که به همت سازمان فرهنگی شهرداری شیراز، سپاه پاسداران و سازمان اوج برگزار شده ابعاد مختلفی از تلفیق هنر، اعتقادات، مسائل مهم شهروندان و ... است و اثربخشی این نمایش بیشتر از فصل شیدایی خواهد بود و شهر شیراز به تقویت اعتقادات خود با تلفیق هنر نیاز مبرم دارد و این نمایش فرصت یک تفریح سالم را نیز برای شهروندان فراهم کرده است و در شب اول شاهد این جمعیت عظیم هستیم که نشان از مورد توجه قرار گرفتن از سوی شهروندان است و میزان اثرگذاری محشر می‌تواند تا جایی باشد که شهروندان هر ساله منتظر برگزاری آن باشند و حتی می‌تواند جلوه و نمود جهانی نیز داشته باشد و برای شهرهای دیگر این نمایش می‌تواند به الگو تبدیل شود و پیوند محشر با اربعین حسینی می‌تواند تأثیرگذاری مضاعفی برای جاماندگان اربعین و تقویت حال معنوی برای شهروندان باشد. وی افزود: برای برنامه‌ریزی و قید بودجه این رویداد هنری از سال گذشته نیز در کمیسیون فرهنگی شورا تلاش بسیار شده بود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی