[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۳۷
  • دوره جدید

سریال جنجالی از توقیف درآمد، روزنامه شیراز نوین

طبق اعلام رئیس مرکز «سیما فیلم»، سریال تلویزیونی «سرزمین کهن» به کارگردانی کمال تبریزی به شکل رسمی از محاق توقیف درآمده و قراراست به زودی روی آنتن برود. به گزارش فیلم نیوز، مهدی نقویان، رئیس مرکز سیما فیلم در نشستی خبری از مرتفع شدن مشکلات سریال «سرزمین مادری» خبر داد و اعلام کرد که ایرادات این مجموعه رفع شده و به زودی شاهد پخش آن از یکی از شبکه‌های سراسری خواهیم بود.
سریال سرزمین کهن از تولیدات الف ویژه تلویزیون است که در سال 1387 به کارگردانی کمال تبریزی جلوی دوربین رفت. این سریال از پنجم دی‌ماه سال 1392 به شکل هفتگی، روانه آنتن شبکه سه شد، اما بعد از پخش چند قسمت به‌دلیل اعتراض بختیاری‌ها پخش آن متوقف شد.
در یکی از قسمت‌های این سریال، امیر آقایی که وابسته به حزب دموکرات آذربایجان است خطاب به یک خانواده بختیاری دیالوگی با این مضمون می‌گوید: «به چه چیز خودتان افتخار می‌کنید؟ به کدام اصل و نسب؟ به سرپا گرفتن سگ‌های انگلیسی و کاسه‌لیسی کنسول انگلیس؟ می‌خواهید فردا سر کلاس برای بچه‌ها قصه اینکه بختیاری‌ها چطور بختیاری(اشاره به واژه بختیاری) شدند و …»
 دیالوگ جنجالی کاراکتری که امیر آقایی نقش آن را بازی می‌کند خطاب به بختیاری‌ها آنقدر ججالی شد که تلویزیون مجبور شد پخش سریال «سرزمین کهن» را متوقف کند.
پخش این دیالوگ اعتراض گسترده بختیاری‌ها را به همراه داشت، مردم در کوچه و بازار دست به اعتراض زدند و نمایندگان بختیاری در مجلس و ائمه جمعه شهرهای الیگودرز، مسجد سلیمان و … هم نسبت به این سریال معترض شدند. حجم اعتراض‌ها به حدی بالا گرفت که پخش سریال بلافاصله متوقف شد.
بعد از گذشت چهار سال و با انجام اصلاحات موردنظر، قرار شد این سریال با نام جدید «سرزمین مادری» از مهرماه سال 96 مجدداً روی آنتن برود، تیزرهای سریال هم با قید زمانی به زودی پخش شد، اما بازهم با اعتراض مجدد بختیاری‌ها از پخش آن‌جلوگیری به عمل آمد. 
حالا و بعد از گذشت 10 سال قرار است این سریال با انجام اصلاحات صورت‌گرفته روانه آنتن شود.
سریال «سرزمین کهن» یا «سرزمین مادری»، داستانش را در سه فصل روایت می‌کند؛ قهرمان این سریال «رهی» نام دارد که داستان زندگی‌اش در سه مقطع کودکی، جوانی و میان‌سالی روایت می‌شود. علی شادمان، نقش کودکی، شهاب حسینی، نقش جوانی و آرش مجیدی، نقش میان‌سالی این کاراکتر را بازی کرده‌اند.
 علی شادمان که در دوران کودکی در سریال «سرزمین کهن» بازی کرد، او نقش کودکی رهی را در این سریال ایفا می‌کند.
سرزمین کهن یکی از پر ستاره‌ترین سریال‌های تولیدی تلویزیون است که در آن علاوه بر بازیگران نام برده، بازیگران سرشناسی چون هنگامه قاضیانی، امیر آقایی، محسن تنابنده، جواد عزتی، نیکی کریمی، محمدرضا فروتن، پژمان بازغی، سعید راد، رضا کیانیان، هومن سیدی، سعید راد، بی‌تا فرهی، حسین محجوب، امیرحسین آرمان و … در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.
سریال سرزمین کهن در 66 قسمت 50 دقیقه‌ای در مرکز سیما فیلم تهیه و تولید شده است. این سریال در کنار مجموعه‌های «قصه‌های رودخانه»، «دوران سرکشی»، «لیلی با من است» و «شهریار» پنجمین سریال تلویزیونی کمال تبریزی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی